Mladomanželská pôžička a jej podmienky

0
1247
mladomanzelska pozicka

Počuli ste o niečom takom, ako je mladomanželská pôžička? Je úplne normálne, že mladí ľudia potrebujú na rozbeh spoločného života pomoc a nemajú dostatok úspor na to, aby začali samostatne. Preto existuje pomoc v podobe mladomanželskej pôžičky, čo to znamená?

Peniaze investované do spoločného bývania

Mladomanželská pôžička je špeciálny finančný produkt, o ktorý môže požiadať každý pár od 18 do 35 rokov. Podmienkou je to, že peniaze z nej môžu byť investované jedine do bývania. V preklade to znamená, že si nimi môžete buď kúpiť alebo prerábať už existujúcu nehnuteľnosť, prípadne investovať do výstavby. Mladomanželská pôžička je veľmi podobná hypotéke, a to práve kvôli účelu, ktorý je potrebné dokladovať.

Čo vyžaduje manželská pôžička?

  • mladomanželská pôžička vyžaduje uzatvorenie manželstva, ktoré môže trvať najviac dva roky ku dňu podania žiadosti. V prípade, ak je pár v manželstve dlhšie ako dva roky, nárok automaticky zaniká.
  • obaja mladomanželia nesmú prekročiť vekovú hranicu 35 rokov, ak jeden z manželov mal 36 a viac rokov, nárok  na túto pôžičku taktiež zaniká
  • spoločný priemerný mesačný príjem oboch manželov za predchádzajúci kalendárny rok je najviac 2,6 násobkom priemernej mesačnej mzdy v predposlednom ukončenom kalendárnom štvrťroku pred podaním žiadosti
Mladomanželská pôžička a jej podmienky
5 (100%) 1 vote