Kúpa vianočných darčekov: ako neminúť veľa peňazí?

0
1635

Vianoce sú doslova za rohom a stále nemáte vianočný darček? Lámete si hlavu nad tým, čo kúpite na poslednú chvíľu a hlavne, aby ste neminuli veľa peňazí? Dá sa to, stačí byť kreatívny. Takže predtým, ako začnete drozdávať darčeky, vytvorte si základné pravidlá a naplánujte si rozpočet. Pri výbere darčeka sa sústreďte na toho, komu darček darujete a na to, čo by chcel. Pamätajte, že nezáleží na tom, koľko miniete na darček, ale na tom, koľko lásky do toho vložíte.

#1 Naplánujte si rozpočet

Predtým, ako si vytvoríte zoznam a darčekov, stanovte si rozpočet na darčeky. Môžete si vytvoriť celoročný rozpočet alebo aj špecifické rozpočty na špeciálne príležitosti, ako je napríklad rozpočet na darčeky alebo na dovolenku. Stanovte si pevné číslo výdavkov na základe vašich skúseností a aktuálnej situácie.

#2 Stanovte si pravidlá rozdávania darčekov

Keď ste si už naplánovali rozpočet, je čas stanoviť si niekoľko pravidiel. Komu rozdáte darčeky? Ak je váš rozpočet nízky, máte niekoľko možností. Môžete napríklad tento rok darovať darčeky iba najbližším rodinným príslušníkom namiesto svojej širšej rodiny alebo sa rozhodnúť, že darčeky dostanú iba deti.

hand-businesswoman-writing-paper-office-1024x551 Kúpa vianočných darčekov: ako neminúť veľa peňazí?

#3 Darujte ručne vyrobené darčeky

Jedným zo spôsobov, ako ušetriť na darčekoch, je ísť cestou ručne vyrobených darčekov. Tieto darčeky nemusia stáť veľa. Keď vyrábate darčeky doma, máte tiež možnosť spojiť príjemné s užitočným a stráviť čas doma so svojou rodinou. Môžete usporiadať spoločný večer a spolu so svojimi deťmi , manželom, partnerom a napiecť koláče.

#4 Posúvanie darčekov 

Niektorí ľudia hovoria o posúvaní si darčekov ako o nevhodnej veci, ale nemusí to byť nevyhnutne tak. Ak vám vaša babička daruje sveter, ktorý sa vám nepáči, ale je to štýl niekoho iného, nie je dôvod ho neposunúť niekomu, kto ho skutočne využije. Len sa uistite, že si pamätáte, kto vám ho dal, aby ste mu ho nevrátili alebo nedarovali niekomu, koho poznajú.