Pribaľte si na jesennú turistiku poistenie do hôr

0
2026

Milujete hory, výšky a adrenalín? Nezabúdajte na poistenie do hôr, ktoré vám môže pomôcť v prípade nepríjemnej situácie.

Výjazd horskej služby nie je lacná záležitosť a bežné zdravotné poistenie zásah horskej služby nepokryje. Preto ak aj vy patríte medzi ľudí, ktorým sa nikdy nemôže nič stať, mali by ste sa zamyslieť nad prevenciou formou poistenia. Takéto poistenie nie je nikdy na škodu, nakoľko v prípade, že si zásah budete hradiť z vlastného vrecka, budete musieť siahnuť poriadne hlboko. V prípade, že na zásah je potrebná pomoc vrtuľníka, tak sa cena vie vyšplhať pekne vysoko. Cena poistenia do hôr tak predstavuje zanedbateľnú čiastku.

Poistenie do hôr online

V dnešnej dobe si viete poistenie uzavrieť aj online, je to jednoduché a formulár dokážete vyplniť v priebehu pár minút aj na svojom mobilnom telefóne.

Poistenie do hôr formou SMS

Zabudli ste v zhone na poistenie? Nevadí. Poistiť sa dá jednoducho aj cez SMS. Poistenie formou SMS viete uzavrieť kdekoľvek, kde máte signál

1-1-1024x536 Pribaľte si na jesennú turistiku poistenie do hôr

Ako si vybrať poistenie do hôr?

Ak sa vydáte do hôr iba za prechádzkou, či ľahkou turistikou, vystačíte si so základným krytím. Rozšírené krytie je určene tým, ktorí vyhľadávajú adrenalín, horolezectvo, či iné rizikové športy.

2-1-1024x536 Pribaľte si na jesennú turistiku poistenie do hôr

Kde platí poistenie do hôr?

Poistenie horskej služby platí vo všetkých horských oblastiach na Slovensku, jaskyniach a priepastiach, kde má horská služba svoju činnosť.

  • Malá a Veľká Fatra
  • Belianske Tatry
  • Nízke Tatry
  • Vysoké Tatry
  • Západné Tatry
  • Pieniny
  • Stredné Beskydy
  • Slovenský raj

3-1-1024x536 Pribaľte si na jesennú turistiku poistenie do hôr

Ako postupovať v prípade núdze?

Len poistenie nestačí, treba byť informovaný aj o tom, ako si zavolať pomoc. V prvom rade je potrebné skontaktovať horskú službu, alebo záchranku. Stručne opíšte problém a miesto kde sa nachádzate a postupujte podľa pokynov, ktoré vám poskytnú na druhej strane linky.

Tá správna výbava

Neriskujte a zvoľte vhodné oblečenie a najmä obuv, ktorá je vhodná do hôr. Tá by mala byť pevná, aby zvládla aj náročnejšie terény. Sledujte tiež predpoveď počasia, ale zbaľte si oblečenie aj do dažďa, v horách je počasie nevyspytateľné.