Najlacnejšia pôžička bez dokladovania príjmu

0
14513

Hoci Slováci ešte stále patria do skupiny tých, ktorí sa neradí zadlžujú, čoraz viac ľudí si potrebuje požičať peniaze na kúpu niečoho väčšieho. Peniaze si môžete požičať buď od rodinného príslušníka, suseda alebo banky, avšak to je ten pomalší a zložitejší proces a nie vždy pôžičku dostanete. Druhou možnosťou je požiadať si o online pôžičku prostredníctvom internetu.

Riešenie

Pre tých z vás, ktorí majú otvorený účet v banke, to bude jednoduchší proces. Môžete požiadať buď o kontokorentný úver alebo spotrebný úver. O týchto dvoch úveroch ste už určite viackrát počuli.

Kontokorentný úver si môžete vziať alebo o neho požiadať v prípade, že ste stabilným zákazníkom banky. Banka o vás eviduje všetky platby a pohyby na účte a na základe toho vie vyhodnotiť, koľko peňazí vám môže požičať, aby ste následne boli schopní pôžičku splatiť. V momente, kedy už na účte nebudete mať vlastné prostriedky, môžete začať čerpať peniaze – teda kontokorentný úver, ktorý vám dala. Tento úver viacerí z vás poznajú aj pod názvom povolené prečerpanie účtu, čo je v podstate odvodené od celého procesu. Tento proces nastáva bez akéhokoľvek dokladovania príjmu.

Spotrebný úver je tou druhou možnosťou. Tento úver môžete rovnako získať bez dokladovania príjmu. Ide o finančnú pomoc, ktorú môžete využiť na čokoľvek, pretože je zväčša bezúčelový. Aj v tomto prípade si však najskôr banka preverí o vás informácie, ako sú pohyby na účte, tak ako pri kontokorentnom úvere. Ak vám tento úver bude schválený, prichádza na rad bonita. Bonita je vaša finančná solventnosť, kredibilita a dôveryhodnosť a hovorí o tom, ako hospodárite so svojimi finančnými prostriedkami. Pri tomto úvere nastáva aj možnosť, že ju v banke nedostanete, preto môžete využiť aj iné nebankové spoločnosti, ktoré síce ponúkajú väčší úrok ako v banke, ale podmienky na získanie nie sú až tak prísne.

Rovnako bez dokladovania príjmu môžete získať aj hotovostné pôžičky alebo krátkodobé rýchle pôžičky. Už z názvu vychádza, že pri týchto pôžičkách pôjde o sumu peňazí, ktorú môžete využívať, ak sa dostanete na kratšiu dobu do nepriaznivej životnej situácie. Preto aj suma úveru je v porovnaní s vyššie spomínanými úvermi nižšia.

Žiadosť o pôžičku

Existuje niekoľko dôvodov, prečo sa človek rozhodne pre pôžičku bez dokladovania príjmu. Určite nejde o pôžičku na bývanie alebo kúpu väčších vecí. Aké sú potom dôvody, keď ľudia žiadajú o pôžičku?

  • Ak nemajú žiadny príjem. Ide o najhorší možný scenár a vtedy by ste si o pôžičku nemali žiadať vôbec. Mohli by ste sa dostať ešte do väčších problémov, keďže by ste ju nemali ako splácať, a teda mohlo by to končiť aj exekúciou, prípadne stratou strechy nad hlavou.
  • Ak sú nezamestnaní. Ak je človek v tejto situácií, znamená to, že nemá pravidelný oficiálny príjem peňazí, avšak, to neznamená, že nemá aj nejaké peniaze bokom alebo bočný príjem, napríklad výživne.
  • Ak majú v zmluve nižší príjem. To je tá najlepšia možnosť spomedzi všetkých spomenutých. Síce máte na zmluve nižší príjem, v skutočnosti ho máte väčší. Avšak je to veľmi nekalá praktika, ktorá obchádza všetky zákony, no nastáva pomerne často, keďže zamestnávateľ za vás odvádza menej odvodov.

Proces získania pôžičky bez dokladovania príjmu

Pri všetkých týchto dôvodoch môžete samozrejme dostať pôžičku bez dokladovania príjmu, ale viete aj, ako ju dostať?

Najlepším spôsobom je požiadať o pôžičku online. Je to veľmi jednoduchý proces, ľahko dostupný, nevyžaduje sa pri ňom žiadne dokladovanie príjmov a pri pôžičke s nízkou sumou, je veľmi veľká pravdepodobnosť, že ju dostanete. Stačí len ak:

– vyplníte nezáväznú online žiadosť o pôžičku,

– na základe žiadosti vás vo veľmi krátkom čase bude kontaktovať obchodný zástupca spoločnosti, s ktorým doriešite ďalšie detaily, ktoré v žiadosti neboli spomenuté,

– a po schválení žiadosti vám prídu peniaze na váš účet.