S našimi tipmi zaručene ušetríte na Vianoce!

0
779

Vianoce sú najkrajším obdobím roku, no pre niektorých môžu byť nadmerné výdavky pri hľadaní „dokonalých Vianoc“ obzvlášť náročné . Niektorí sa zvyknú dokonca aj zadĺžiť, čo môže viesť k úzkosti, stresu či bezsenným nociam. Ak sa vaša finančná situácia v dôsledku tohtoročnej pandémie zmenila a vy máte obavy z toho, že miniete veľa peňazí na Vianoce, tu je niekoľko rád, ktoré by vám mohli pomôcť niečo ušetriť.

beautiful-woman-with-computer-christmas-gifts-1024x615 S našimi tipmi zaručene ušetríte na Vianoce!

1. Nastavte si rozpočet 

Majte svoje financie pod kontrolou. Popremýšľajte nad tým, koľko chcete reálne minúť – a držte sa toho. Zahrňte predmety, ako sú jedlo, darčeky, ozdoby, doprava, a všetko, čo budete musieť zaplatiť. Ak máte veľkú rodinu, nastavte rozpočet pre každú osobu; to uľahčí nákup darčekov a pomôže vám neminúť priveľa.

2. Popozerajte sa po last-minute ponukách

Počas Vianoc ponúka každý svoje produkty za dobré ceny. Skôr než sa rozhodnete kúpiť prvú vec, ktorú uvidíte, porovnajte si ceny na rôznych stránkach a zistite, kde majú danú vec za najlepšiu cenu. V období tesne pred Vianocami ponúka veľa predajcov zľavové ceny, takže stojí za to porovnať si to, čo chcete kúpiť.

3. Buďte úprimní k svojmu okoliu

Ak chcete nasilu kupovať darčeky, najlepšia vec, ktorú môžete urobiť, je byť úprimný k svojmu okoliu. Keď začnete premýšľať nad svojím rozpočtom, uvedomte si, čo si môžete reálne dovoliť. Ak sa vám zdá, že nakupovanie darčekov pre každého člena rodiny je nemožné, navrhnite niečo ako Secret Santa – takto si musíte kúpiť iba jeden darček, no zároveň budú všetci spokojní.

4. Zabudnite na nepotrebné darčeky 

Nekupujte darčeky iba pre to, aby boli. Za posledné roky sa stali Vianoce sviatkom obchodníkov – mnoho ľudí kupuje veľa darčekov, ktoré v podstate ani nepotrebuje. Ušetrite peniaze a čas tým, že vypustíte zo svojho zoznamu nepotrebné darčeky.

5. Požiadajte o pomoc odborníka 

Požiadať o pomoc nie je znakom bezmocnosti. Ak sa bojíte, že sa zadĺžite, spýtajte sa na radu odborníka, ktorý vás povedie tým správnym smerom. Či už ste tento rok prišli o prácu alebo hľadáte novú, nebojte sa obrátiť na odborníka.