Ako udržať váš rozpočet bez mínusu pred výplatou?!

0
1756
ako-usetrit-peniaze-kalkulacka-iphone-mac

Myslíte si, že nedokážete ušetriť? Hľadáte spôsoby, ako by ste naškrabali pár €ur na váš sporiaci účet? Ak ste si doteraz mysleli, že už to nie je možné, ste na omyle! A stačia k tomu naozaj len maličké zmeny vo vašom životnom štýle.

Kúpte si fľašu na vodu

Ak vám doteraz ešte nenapadlo kúpiť si vlastnú sklenenú fľašu na vodu, je najvyšší čas. Prečo by ste mali platiť za vodu v obchode, keď ju môžete mať z vášho vodovodu úplne zadarmo. Okrem toho, že ušetríte za neustále kupovanie novej plastovej fľaše na vodu, môžete tak aspoň máličko prispieť k ochrane životného prostredia.

 

Cvičte zadarmo!

Všetci dobre vieme, že permanentka do fitka či posilňovne nie je vôbec lacný špás. Ušetrite na poplatkoch spojených s cvičením tak, že si pôjdete zabehať, pozriete si youtube tutoriál na cvičenie jógy, alebo sa jednoducho choďte poprechádzať do lesa s vašimi priateľmi. Takto aspoň prispejete k budovaniu dobrých vzťah a utužovaniu kamarátstiev.

running Ako udržať váš rozpočet bez mínusu pred výplatou?!

Plaťte v hotovosti

Vedeli ste, že je vedecky dokázané, že ak platíme v hotovosti nie kreditnou či debetnou kartou, míňame menej peňazí? Presne tak! Vyskúšajte na týždeň fungovať len z financií, ktoré máte v peňaženke. Takto budete mať lepšiu kontrolu nad tým, koľko ste vlastne minuli. A ešte jeden malý tip – kupujte veci, ktoré sa nachádzajú nad alebo pod úrovňou vašich očí!

cash Ako udržať váš rozpočet bez mínusu pred výplatou?!

Čo-to si dopestujte sami

Ak bývate v byte, môže sa vám to zdať ako veľmi zvrátený nápad. Pravda je však taká, že aj v byte a aj v prípade, že nemáte balkón, sa niektoré potraviny dajú jednoducho vypestovať. Pre začiatok začnite domácimi paradajkami či citrónmi. Budete ich mať vždy čerstvé a zdravé bez pridaných konzervantov.

Varte doma

Pokiaľ je to možné, vyskúšajte za každých okolností variť doma. Aj keď varenie zaberá mimoriadne veľa z vášho voľného času, je to omnoho lacnejšie a zdravšie, ako strava v reštauráciách. A nezabudnite si obed zbaliť aj do práce! Samozrejme, z času načas je návšteva bistra ideálnym spôsobom, ako vypadnúť z každodennej domácej rutiny. Avšak, viete, ako sa hovorí – všetkého veľa škodí.

cooking Ako udržať váš rozpočet bez mínusu pred výplatou?!

Zrušte ponuky na zľavy

Prihlásili ste sa na odber newslettera a každý deň do vašej mailovej stránky prichádza veľa zľavových kupónov? Ak nedokážete odolať, zrušte si tieto ponuky hneď teraz! Uvidíte, že vaša peňaženka sa vám za to poďakuje. Ďalším spôsobom, ako trochu ušetriť je nakupovanie oblečenia v second handoch či mimo hlavnej sezóny. Tieto ponuky tvoria väčšinou tretinu alebo pätinu pôvodnej ceny. Preto, ak niečo nemusíte mať hneď, počkajte na obdobie výhodných zliav.

Dámsky kútik v pohodlí domova

Mimoriadne nákladnými môžu byť aj rôzne skrášľujúce procedúry, preto si vyskúšajte vlasy ostrihať a nafarbiť doma, spraviť si manikúru, pedikúru a pod. Nemíňajte zbytočné cifry na krásu, keď si ju môžete rovnako kvalitne, no omnoho lacnejšie spraviť doma! Samozrejme, iba ak ste v tom, milé dámy, zručné.

hairstyle Ako udržať váš rozpočet bez mínusu pred výplatou?!

Cestujte mimo sezóny

Aj vás láka typická letná dovolenka? Určite by vás mohlo zaujímať, že ak by ste sa rozhodli cestovať v čase, kedy sú všetci v práci, zažijete o to lepšiu dovolenku. Nebudete sa musieť pretĺkať davmi ľudí na trhovisku ani sa kúpať „hlava na hlave“ v luxusnom all inclusive rezorte. Svet je v súčasnosti najotvorenejší aký kedy bol. Preto skúste dobrodružnú low budget dovolenku. A uvidíte, že to bude stáť za to!

5/5 - (1 vote)