Kedy získate úver?

0
756

Ak človek rozmýšľa nad úverom z banky, je nutné, aby mal pravidelný a stabilný príjem, ktorý si banka overuje. Pretože jedna z najhlavnejších podmienok poskytnutia úveru je stabilný a pravidelný peňažný príjem, no dôležité je aj to, o aký typ príjmu ide. Neviete sa v tom vyznať? Prečítajte si viac…

Aby úver banka schválila

Práca na trvalý pracovný pomer – poskytovaní pôžičiek je na prvom mieste. Výška úveru závisí od výšky príjmov. Získať úver pre zamestnaného človeka nie je žiaden problém, avšak iba v prípade, že ste zamestnaný na dobu neurčitú a nie  ste v skúšobnej lehote. Závisí to od dĺžky doby, ktorú máte v zmluve, počte odpracovaných dní a počte zvyšných dní. Všetko závisí na spoločnosti, od ktorej budete požadovať úver.

Príjmy z podnikania – živnostníci a podnikatelia úver zväčša dostanú, avšak musia spĺňať isté podmienky. Je potrebné zdokladovať svoj príjem za minulý rok a nemať nedoplatky na daniach. Ak je konateľ spoločnosti zamestnaný, posudzovať sa bude jeho príjem zo zamestnania. Ak nie je konateľ zamestnaný, príjem doloží z obratu firmy.

Iný typ – pri pasívnom príjme, napríklad príjem z prenájmu nehnuteľnosti, by v závislosti od jeho výšky nemal byť problém. Každá banková a nebanková spoločnosť bude posudzovať stabilitu príjmu individuálne, zistite si všetko vopred.

Úver určite nedostanete, ak…

V prípade,že nepracujete a poberáte iba dávky od štátu, pôžička vám určite nebude schválená. Je to síce istý typ príjmu, ale bankám nevyhovuje. Hovoríme o materskej dovolenke, poberateľoch rodičovského príspevku či inej dávky od štátu.

Pri práci na dohodu s úverom od banky nerátajte. Banky nepovažujú príjem za stabilný a pravidelný.

Ak poberáte dôchodok rozhoduje váš vek, typ dôchodku a jeho výška. Možnosť dostať úver je v dnešnej dobe čoraz viac dostupná aj ľuďom v dôchodkovom veku. Najväčšiu pravdepodobnosť získať pôžičku máte pri výsluhovom dôchodku.
Starobný a invalidný dôchodok už môže znamenať problém. Rozhoduje tu totiž jeho výška a váš vek. Vo väčšine prípadov vám banky poskytnú úver do veku 65 rokov, nebankové subjekty aj do vyššieho veku. Sirotský či vdovský dôchodok môže byť pre banky problém, no menšie pôžičky môžete získať prostredníctvom nebankových spoločností.

Kedy získate úver?
Bol článok užitočný?