SMS pôžička, jej výhody a nevýhody

0
1270
sms pozicka

Ekonomická situácia v spoločnosti prináša množstvo nepredvídateľných komplikácií. Tie vyžadujú občasné navýšenie svojho stanoveného rozpočtu za účelom vyriešenia takýchto nečakaných prekážok. Ak sa vyskytnú nečakané výdavky alebo ak zostáva ešte niekoľko dní do výplaty a potrebujete peniaze, jednoduchým riešením môže byť SMS pôžička.

Pre získanie SMS pôžičky stačí splniť podmienku na minimálny požadovaný vek 18 rokov a mať na území Slovenskej republiky trvalý pobyt. Za pôžičku neplatíte žiadne poplatky vopred. Nie sú s ňou spojené ani žiadne poplatky za vybavenie pôžičky alebo za vedenie pôžičky. Po schválení pôžičky zo strany veriteľa sa finančné prostriedky posielajú na bankový účet, na ktorý budú pripísané štandardne do 24 hodín od ich odoslania.

sms-pozicka-1-e1519808308712 SMS pôžička, jej výhody a nevýhody

Prečo je SMS pôžička výhodnou voľbou

  • Ľahká dostupnosť – Požiadať o SMS pôžičku môžu naozaj všetci bez akéhokoľvek rozdielu alebo obmedzenia. Ak ste momentálne dlhodobo alebo krátkodobo nezamestnaní, vôbec to nebude prekážkou k schváleniu, pretože nepotrebujete dokladovať oficiálny príjem. Nemusíte ničím ručiť a prehrešky pri splácaní v minulosti takisto nezabránia prijatiu finančných prostriedkov.
  • Žiadna administratíva – Zatiaľ sa pri žiadnej pôžičke prostredníctvom SMS na slovenskom trhu nevyžadujú administratívne náležitosti, dokonca ani potvrdenie o príjme. Pri celom priebehu jednania by boli byrokratické úkony záťažou a pri nízkych sumách a krátkej dobe splatnosti aj zbytočné.
  • Jednoduchosť – Celý postup zvládnete celkom ľahko, žiadosť sa odosiela na schválenie prostredníctvom SMS správy, do ktorej je potrebné napísať vybranou spoločnosťou predpísaný text a pripojením svojich kontaktných údajov máte žiadosť pripravenú. Potom text odošlete na uvedené číslo a o niekoľko minút Vám príde spätná správa s vyrozumením o schválení pôžičky. Trvanie od odoslania žiadosti po príchod financií na účet je porovnateľné s online pôžičkami. Peniaze sa odosielajú ihneď a za niekoľko hodín ich môžete začať čerpať.
  • Bez osobného kontaktu – Väčšine zákazníkov sa tento spôsob pozdáva a dokonca ho vyhľadávajú nie kvôli rýchlemu jednaniu, ale kvôli zachovaniu akejsi pomyselnej anonymity. Každopádne dokáže urýchliť všetky úkony spojené so schvaľovaním a spoločnosti zvyšuje renomé, pretože zákazníci túto diskrétnosť oceňujú.

SMS pôžička a jej nevýhody

  • Nedôveryhodné spoločnosti – Nie všetci poskytovatelia SMS pôžičiek sú úplne spoľahlivými inštitúciami, takže sa odporúča najskôr urobiť svojpomocný prieskum ešte pred samotným výberom konkrétnej spoločnosti. Skúste si zistiť na internete nejaké referencie, pýtajte sa známych, ktorí majú skúsenosti s pôžičkami a pozorne čítajte navrhnutú zmluvu.
  • Vysoké poplatky a úroky – Poplatky za vybavenie, za predĺženie alebo iné doplnkové služby sú poriadne nadhodnotené. Úrokové sadzby nie sú takisto výnimkou a stávajú sa pre tento spôsob požičiavania obrovským mínusom, ktorý môže mnohých žiadateľov odradiť. Z toho vyplýva, že výška poplatkov a úrokov je pravdepodobne kompenzáciou za rizikové požičiavanie.
  • Neprimerané sankcie – Penále za omeškanie, za predĺženie splácania bez upozornenia alebo akékoľvek porušenie dohodnutých podmienok zaznačených v zmluve je pokutované vysokými sankciami. Núti žiadateľov rozmýšľať nad inou spoločnosťou, ktorá bude vychádzať v ústrety pre prípad finančných komplikácií.
SMS pôžička, jej výhody a nevýhody
2.4 (47.37%) 38 votes