Zadarmo a bez pôžičky do USA, Kanady či Austrálie!

0
1148

O chvíľu končíte strednú školu, no nechcete študovať na Slovensku? Zvažujete štúdium na zahraničnej vysokej škole? Aké poplatky vás čakajú spojené so štúdiom vás čakajú? Pri myšlienke o štúdiu na zahraničnej škole sa vašim rodičom asi poriadne zatočí hlava.

My sme sa pri hľadaní vysokých škôl sústredili najmä na tie univerzity, kde sa poplatok za štúdium rovná NULE. Vedeli ste, že takmer všade na svete sa dá študovať zadarmo? Dokonca aj v USA!

Vysnívaná Amerika!

Vskutku netradičné free študijné programy majú Spojené štáty. V prípade, že sa chcete učiť netradičný jazyk, čínštinu, alebo byť v bezpečnej zóne armády, vyskúšajte štúdium na univerzite v štáte New York, a síce na United States Military Academy at West Point.

ny Zadarmo a bez pôžičky do USA, Kanady či Austrálie!

Ak ste si nestihli podať prihlášku na VŠ, v prípade tejto to školy to možno ešte o chlp stíhate, pretože due date je február 2020 a štúdium trvá 4 roky. Americké školy vyžadujú jazykový certifikát TOEFL alebo IELTS.

O niečo znepokojivejšie sú životné náklady v štáte New York, ktoré začínajú na 1600 €! Americká pôda je veľmi premenlivá aj čo sa týka životných nákladov. Náklady na život v New Yorku, najdrahšom štáte Spojených štátov, tvorí možno štvrtinu v menej populárnej Južnej Karolíne či Pensylvánii. Našťastie, databáza vysokých škôl obsahuje všetky potrebné informácie pre štúdium v danej krajine, štáte i meste.

V USA ale existuje množstvo študijných programov, ktorých školné sa pohybuje do sumy 500 €! Jediný problém je, že nikto nevie, že vôbec existujú. Aj keď nejde o najprestížnejšie vysoké školy, ich uplatnenie by malo byť oveľa vyššie, ako keby sme si chceli uplatniť náš diplom zo slovenskej školy v zahraničí.

montreal Zadarmo a bez pôžičky do USA, Kanady či Austrálie!

Kanada a Austrália do 500 €!

Ak vám to váš rozpočet dovoľuje, skúste sa pozrieť aj na menej „mainstreamove“ možnosti štúdia v zahraničí. My sme pre vás ešte vybrali ďalší štát Severnej Ameriky – Kanadu a možnosť štúdia u protinožcov v Austrálii.

Ak sa zaujímate o sociológiu, právo či kriminológiu, štúdium buisness, matematiky, histórie umenia či kultúrne štúdiá, môžete siahnuť po možnosti študovať v Kanade. Školné na týchto školách v Montreali, Saskatoone, Burnaby, Sherbrooku či Surrey sa pohybuje do neuveriteľných 500 €!

 

Samozrejme, budete na to potrebovať TOEFL testy z anglického jazyka a keďže mnoho Kanaďanov hovorí francúzsky, nezaškodilo by pár zdvorilostných fráz z tohto románskeho jazyka. Zároveň, budete potrebovať študentské víza, podobne ako v USA či pracovné povolenie. Avšak, ako to už býva, s nejakou tou brigádou a štipendiom, to určite zvládnete!

sydney Zadarmo a bez pôžičky do USA, Kanady či Austrálie!

Austrálii sa zase môžete zamerať na štúdium vyučovanie vizuálnych umení, grafiky a multimédií na Paddingtonskej Univerzite v Sydney. Všetko, čo budete potrebovať sú testy TOEFL, študentsképracovné povolenie.

Pri všetkých školách si nezabudnite podrobne preštudovať nielen nami odporúčaný portál, ale aj konkrétne webové stránky jednotlivých škôl! Prečo? Informácie na portáli sú pravidelne aktualizované. Avšak, podmienky konkrétnych škôl sa môžu kedykoľvek zmeniť. Navyše, konkrétne školy obsahujú VŽDY väčší rozsah informácií nielen v rámci štúdia, ale aj part-time jobov a získavanie najrôznejších štipendií.

Nestihli ste si prečítať naše články o štúdiu na vysokej škole v Škandinávii alebo v Západnej Európe úplne ZADARMO? Nevadí, skúste to na týchto odkazoch! Čaká vás zaujímavé čítanie s množstvom odkazom na konkrétne stránky, ktoré budete potrebovať. Čiže info o škole, poplatkoch, štipendiách, part-time jobov a podobne.

Zadarmo a bez pôžičky do USA, Kanady či Austrálie!
5 (100%) 1 vote