Ktorá banka ponúka najvýhodnejší študentský účet?

0
1317

Študentský účet je určený pre študentov od 15 do 26 rokov. Platí pre študentov stredných škôl a vysokých škôl dennej formy.  Ak chce študent využívať tento účet so všetkými výhodami, ktoré banka ponúka je potrebné doložiť minimálne raz ročne potvrdenie o štúdiu. Je dôležité myslieť na to, aby si študent sledoval dodanie tohto potvrdenia včas sám. Banky častokrát klienta nevyzývajú a začnú účtovať poplatky ako pri bežných účtoch. Pozrite si porovnanie študentksých účtov od rôznych bánk.

564900-PL4K66-790 Ktorá banka ponúka najvýhodnejší študentský účet?

Tatra Banka

Tatra banka ponúka študentský účet pre študentov denného štúdia od 15 do 26 rokov. V študentskom balíku je zdarma neobmedzený počet výberov z bankomatov Tatra banky, trvalé príkazy a inkasá, platobná karta a platby ňou a prehľadný internet banking.

Slovenská sporiteľňa

Pri študentskom účte od Slovenskej sporiteľne je to rovnako. SLPS študentský účet sa poskytuje študentom denného štúdia stredných a vysokých škôl vo veku 15 až 26 rokov bez poplatku. V tomto balíku je zadarmo platobná karta, IB, neobmedzený počet platieb kartou a výberov z bankomatov Slovenskej sporiteľne a skupiny ERSTE v zahraničí, neobmedzený počet transakcií (prijaté platby, odoslané platby elektronicky) a neobmedzený počet trvalých príkazov a súhlasov s inkasom.

VÚB banka

Vek študentov a podmienky štúdia sú vo VÚB banke rovnaké ako pri vyššie uvedených. V rámci účtu je možnosť nakombinovať produkty z ponuky podľa individuálnych potrieb.

ČSOB

ČSOB má vekovú hranicu vyššiu o dva roky jej študentský účet je pre študentov od 15 až do 28 rokov. Pri predložení potvrdenia o dennom štúdiu je zriadenie a vedenie účtu bez poplatku. Balík obsahuje neobmedzený počet výberov z bankomatov ČSOB v SR, platobná karta, Smart Banking a Internet Banking.

Prima Banka

Prima Banka ponúka účet pre študentov od 15 do 26 rokov, bez mesačného poplatku v prípade ak bude priemerný denný kreditný zostatok v mesiaci minimálne 1000 €. Zostatok do 1000 EUR je úročený zvýhodnenou úrokovou sadzbou 1% p.a. Z každej platby kartou vydanou k účtu získajú študenti odmenu 0,5 %. Pri nižšom mesačnom zostatku je účet spoplatnený za 1€ mesačne.

15925 Ktorá banka ponúka najvýhodnejší študentský účet?

Poštová banka

V prípade poštovej banky je účet poskytovaný pre mladých študentov od 15 do 26 rokov. V cene za študentský účet, ktorá je 1,90€ mesačne je platobná karta, elektronické bankovníctvo, neobmedzený počet prijatých platieb, prevodných príkazov cez elektronické bankovníctvo, trvalých príkazov, inkás, platieb kartou u obchodníka, výberov hotovosti z bankomatov banky a 1 výber z POŠTOMATu.

UniCredit Bank

Účet pre študentov a mladých od 15 do 26 rokov je v UniCredit Bank zadarmo. V rámci balíka získate aj platobnú kartu Debit Master Card a bezplatné výbery z bankomatov všetkých poskytovateľov v SR a zahraničí.

Oberbank

Pre mladých od 16 do 26 rokov. V mesačnom poplatku 2€ je výpis z účtu mesačne poštou, eBanking, karta Maestro, platby kartou, došlé platby, realizácia trvalých príkazov a inkás, 2 výbery kartou Maestro z bankomatov ČSOB v SR.

Ktorá banka ponúka najvýhodnejší študentský účet?
5 (100%) 1 vote