Krajiny s TOP podmienkami pre hypotéky a úvery do 1 %

0
935

Každý by raz chcel bývať vo vlastnom dome či byte. No nie každý má na to dostatok financií. Jedinou možnosťou je preto hľadanie čo najvýhodnejších ponúk v oblasti pôžičiek a úverov. Toto sú krajiny s najnižšou úrokovou sadzbou centrálnych bánk.

Švajčiarsko

Nie nadarmo je Švajčiarsko považované za najlepšiu krajinu pre život. Skutočnosť je taká, že úroková sadzba v tejto krajine sa pohybuje v mínusových číslach. Ako je to možné? Vláda totižto platí bankám za to, aby im požičali peniaze a nie opačne, ako to poznáme my. Úroková sadzba bánk sa preto pohybuje takmer na – 0,8 %.

schilthorn-3033448_1280-1024x682 Krajiny s TOP podmienkami pre hypotéky a úvery do 1 %

Severské štáty

Zdá sa, že európske krajiny majú dominantné postavenie vo výhodných úrokových sadzbách za pôžičky a úvery. A v našom zozname, samozrejme, nesmú chýbať ani vyspelé severské krajiny. Najlepšie je najsevernejšie položené Nórsko s – 0,75 % úrokom. V tesnom závese sa umiestnilo Dánsko s – 0,65 % a Švédsko s – 0,25 %. Dokonca, aj Fínsko „lízlo“ hranicu nuly, pretože jeho úroková sadzba je presne 0 %.

aurora-borealis-lofoten-norway-night-1024x722 Krajiny s TOP podmienkami pre hypotéky a úvery do 1 %

Exotika

Získanie úveru na dom či auto nebolo v Japonsku nikdy jednoduchšie. Táto malá, ale bohatá krajina ponúka dobrý deal každému, kto potrebuje peniaze, pretože jeho úroková sadzba je tiež v mínuse, teda – 0,1 %. Chceli by ste okúsiť ešte väčšiu exotiku než samtné Japonsko? Zbaľte kufre a vyberte sa na ostrovný štát Fidži s jeho 0.5 % úrokom!

resort-213151_1280-1024x682 Krajiny s TOP podmienkami pre hypotéky a úvery do 1 %

Nezvyčajné štáty

Kto by to bol povedal, že sa Bulharsko a Izrael zaradia do tohto nezvyčajného zoznamu? Okrem krásnych pláži a nízkych životných nákladov vás Bulharsko „obdarí“ aj 0 % úrokovou sadzbou. Ešte aj na Blízkom východe existuje krajina ponúkajúca mimoriadne výhodné poplatky za úvery, a síce Izrael s 0,25 % úrokom.

 izrael Krajiny s TOP podmienkami pre hypotéky a úvery do 1 %

Anglicko

Myslíte, že po Brexite môžete zabudnúť na bývanie vo Veľkej Británii? Práve naopak, môžete reálne premýšľať o sťahovaní. Váš život bude v rámci pôžičky či úveru zaručene lepší než doma, na Slovensku. Hodnota úrokovej sadzby sa totižto pohybuje na úrovni 0,75 %.

 pexels-photo-726484-1024x768 Krajiny s TOP podmienkami pre hypotéky a úvery do 1 %

Na skok zo Slovenska

Asi málokto by povedal, že práve naše susedné krajiny sú na tom omnoho lepšie ako my. Tak napríklad, úroková sadzba za úver či pôžičku v susednom Maďarsku je len niečo nad nulou, presnejšie na 0,9 %. Preto sa ešte úspešne zaradila medzi krajiny s najnižšou úrokovou sadzbou na pôžičky a úvery.

szechenyi-chain-bridge-1758196_1280-1024x572 Krajiny s TOP podmienkami pre hypotéky a úvery do 1 %