Pôžička pre nezamestnaných riešenie pri strate zamestnania

0
1989
pôžička pre nezamestnaných

Pôžička v nezamestnanosti sa považuje za riešenie pri strate zamestnania na dobu prechodnú avšak s problémom straty príjmu a rizikom, že príjem nebude v blízkej dobe opätovne prinavrátený. Práve skupina nezamestnaných ľudí potrebuje často požičať peniaze, ale ich jediným príjmom sú sociálne dávky. Nemôžu dokladovať svoj príjem a väčšinou nemôžu ani ručiť svojim majetkom. Táto východisková situácia im zabraňuje získať úver v banke, keďže tie vyžadujú potvrdenie o príjme.

pozicka-pre-nezamestnanych Pôžička pre nezamestnaných riešenie pri strate zamestnania

Riešením sú nebankové subjekty

Preto, aby nezamestnaní získali pôžičku sa musia teda obrátiť na nebankové subjekty. Pri tzv. nebankovkách treba rátať s tým, že pre nezamestnaných sa poskytujú väčšinou len na malé sumy, väčšinou do 350 € a so splatnosťou okolo jedného mesiaca. Takéto rýchle nebankové pôžičky pre nezamestnaných poskytuje viacero spoločností, no pri výbere treba byť značne opatrný. Pôžičke pre nezamestnaných je bez preukazovania na čo sa financie použijú, ale firmy sa snažia hlavne overovať schopnosť klienta splácať pôžičku. Okrem toho zvyšujú úrokovú sadzbu pre zvýšené riziko.

Výhody a nevýhody pôžičiek pre nezamestnaných

Medzi výhody pôžičky pre nezamestnaných patrí to, že pôžička je poskytovan bez potvrdenia o príjme, bez účelu, je rýchla a vybavená do niekoľkých hodín so širokou možnosťou žiadania. Nevýhodami je menšia suma požičanej čiastky oproti bankovej pôžičke, značne vyššia úroková sadza a žiaden alebo nízky príjem v nepríjmovom období.