Tipy pre low cost cestovanie. Takto zaručene ušetríte!

0
362

Cestovanie už dávno nie je záležitosťou výhradne bohatých ľudí. V dnešnej dobe cestuje takmer každý, podľa svojich možností. Ešte stále si myslíte, že cestovanie stojí veľa peňazí? Ak ste priaznivcom kompromisov, verte nám, že cestovanie nemusí byť vôbec drahou zábavkou.

Low cost cestovanie

Tento pojem sa za posledné roky stal veľmi populárnym. Pre koho je low cost cestovanie vhodné? Pre študentov, pre ľudí, ktorým nevadí vzdať sa komfortu na úkor toho, že ušetria, alebo pre ľudí, ktorí vyhľadávajú dobrodružstvo. My sa s vami však podelíme o tipy, ktoré vám síce ušetria drobné, ale v konečnom dôsledku to bude slušná suma za ktorú si môžete kúpiť napríklad ďalšiu letenku.

Dizajn-bez-názvu-3-1-1024x536 Tipy pre low cost cestovanie. Takto zaručene ušetríte!

Ako ušetriť na ceste?

Letenka, prípadne iný druh dopravy býva jednou z fixných položiek s ktorou jednoducho nepohnete. Lacnejšiu letenku nájdete v prípade akcie, alebo ak ju kupujete v dostatočnom predstihu. Aj tu je však pár trikov, ktorými viete ušetriť už počas cesty.

Batožina Ak chcete ušetriť na letenke, predpokladáme, že letíte nízko nákladovou spoločnosťou, to znamená, že v cene letenky máte batožinu, ktorá predstavuje jeden ruksak. Klasická batožina v podobe kufra sa musí doplatiť, ceny sa líšia, ale pri spiatočnej letenke sa to vie vyšplhať pokojne aj na 40€. Zvážte preto, či naozaj potrebujete na svoj výlet kufor. Skvelým kompromisom je podeliť sa o kufor so svojim spolucestujúcim v prípade, že cestujete dvaja. Náklad sa ihneď zníži.

Stravovanie počas cesty – Nebudeme si klamať … jedlo, či pitie na letisku, alebo v lietadle má svoju prirážku, ale ak budete správne vyzbrojený, nemusíte počas cesty minúť ani cent. Vezmite si drobné snacky z domu a prázdnu fľašu na vodu, týmto nie len, že podporíte ekológiu, ale aj ušetríte. Takmer na každom letisku sa nachádza fontánka s pitnou vodou, nabrať si teda vodu do fľaše by nemal byť problém.

Dizajn-bez-názvu-4-1-1024x536 Tipy pre low cost cestovanie. Takto zaručene ušetríte!

Transfer na ubytovanie – Áno, taxik z letiska na vaše ubytovanie je síce najpohodlnejší variant, ale mnoho krát aj ten najdrahší. Transfer je ďalšia z fixných položiek, ale vždy existuje niekoľko možností ako sú shuttle autobusy, či dokonca hromadná doprava.

Je stravovanie drahé?

Záleží od uhlu pohľadu. Ak chcete poňať dovolenku, či výlet naozaj low costovo, môžete sa pokojne vyhnúť reštauráciám oblúkom a stravovať sa na ubytovaní. V prípade, že máte apartmán s kuchynkou, nie je s tým žiaden problém. Ak ale hľadáte zlatú, strednú cestu a chcete si aj čo-to užiť, vyhnite sa turistickým pasciam, navečerajte sa v obľúbených miestnych reštauráciách a uvidíte, že nie len ušetríte, ale zažijete aj pravý gastronomický zážitok v podobe autentickej kuchyne.

Dizajn-bez-názvu-5-1024x536 Tipy pre low cost cestovanie. Takto zaručene ušetríte!

Ubytovanie

Ak by ste chceli ubytovanie naozaj zadarmo, vyskúšajte platformu couchsurfing, prináša však aj svoje muchy s ktorými musíte rátať. Alternatívou vášho budgetu sú však aj apartmány, či airbnb, ktoré bývajú mnoho krát lacnejšie ako hotely. Opäť záleží na vašich preferenciách a o tom ako sa uskromníte. Opäť platí, že zlatá stredná cesta vyhráva najčastejšie. Mnoho krát bývajú lacnejšie práve izby v zdieľaných bytoch so spoločnou kúpeľňou.

Doprava na dovolenke

V niektorých mestách sa dopravným prostriedkom nevyhnete. Naopak je mnoho miest, kde si naozaj vystačíte aj s vlastnými nohami. Treba na to prihliadať však aj pri výbere ubytovania, nakoľko mnoho krát sa lacné ubytovanie rovná ubytovaniu ďaleko od centra na ktoré potrebujete lístky na metro, či na autobus.

Tipy pre low cost cestovanie. Takto zaručene ušetríte!
5 (100%) 2 votes