Volkswagen chce po emisnom škandále opäť získať dôveru, pomôže mu bývalý šéf Cadillacu

0
255

27.9.2019 (Webnoviny.sk) – S riadením severoamerickej divízie Volkswagenu (VW) bude pomáhať bývalý šéf Cadillacu Johan de Nysschen. Okrem tejto divízie spoločnosti General Motors v minulosti viedol aj Infiniti, ktorá je divíziou japonského výrobcu áut Nissan.

Volkswagen informoval, že de Nysschen sa stane prevádzkovým riaditeľom VW pre severoamerický región. Nemecká automobilka sa totiž snaží opätovne získať dôveru spotrebiteľov po tom, ako v roku 2015 v USA vypukol jej emisný škandál, keď americké úrady Volkswagen prichytili pri využívaní softvéru, ktorý manipuloval emisné testy.

Generálny riaditeľ Volkswagen Group of America Scott Keogh uviedol, že de Nysschen pomôže urýchliť prevádzkové rozhodnutia firmy, “aby sme mohli pokračovať v práci na tom, že naša značka opäť niečo znamená”.

Päťdesiatdeväťročný de Nysschen sa vyjadril, že sa teší na opätovný nástup do firmy, v ktorej strávil 20 rokov, predtým ako viedol Infiniti a Cadillac.

Viac k témam: emisný škandál, Volkswagen (VW)
Zdroj: Webnoviny.sk – Volkswagen chce po emisnom škandále opäť získať dôveru, pomôže mu bývalý šéf Cadillacu © SITA Všetky práva vyhradené.