Španielsko plánuje otvoriť hranice zahraničným turistom a chystá sa na 10-dňový štátny smútok

0
21

23.5.2020 (Webnoviny.sk) – Španielsko v júli otvorí svoje hranice zahraničným turistom. V sobotu to oznámil premiér Pedro Sánchez. Predseda španielskej vlády zároveň predstavil plány na vyhlásenie desaťdňového štátneho smútku za tisíce Španielov, ktorých životy si vzal nový koronavírus.

Španielsky cestovný ruch výrazne zasiahla pandémia nového koronavírusu. Po tom čo vláda vyhlásila v marci stav núdze, aby zabránila jeho šíreniu, sa v krajine zavreli hotely a zastavila medzinárodná doprava. Do Španielska ročne pricestuje viac ako 80 miliónov turistov.

Viac o téme: Koronavírus v Španielsku

Cestovný ruch predstavuje 12 percent z hrubého domáceho produktu krajiny a zamestnáva 2,6 milióna ľudí, píše agentúra AP. Ešte viac ako pre pevninské Španielsko, je turizmus hospodársky dôležitý pre španielske Kanárske a Baleárske ostrovy.

Podľa dát americkej Johns Hopkins University, ktorá vedie štatistiky, Španielsko eviduje 234 824 potvrdených prípadov ochorenia COVID-19 a viac ako 28-tisíc s ním súvisiacich úmrtí. V počte úmrtí je krajina na štvrtom mieste po USA, Veľkej Británii a Taliansku. Informácie pochádzajú z agentúry AP a webstránky coronavirus.jhu.edu.

Viac k témam: Koronavírus, Koronavírus COVID-19 v Španielsku
Zdroj: Webnoviny.sk – Španielsko plánuje otvoriť hranice zahraničným turistom a chystá sa na 10-dňový štátny smútok © SITA Všetky práva vyhradené.

Španielsko plánuje otvoriť hranice zahraničným turistom a chystá sa na 10-dňový štátny smútok
Bol článok užitočný?