Forbes zostavil rebríček najlepších zamestnávateľov na svete. Dominuje mu Samsung

0
245

22.10.2021 (Webnoviny.sk) – Druhý rok po sebe zvíťazila juhokórejská spoločnosť Samsung v rebríčku najlepších globálnych zamestnávateľov, ktorý od roku 2016 zostavuje americký magazín Forbes. Nezávislý prieskum medzi 150 tisíc zamestnancami nadnárodných spoločností realizovala výskumná agentúra Statista. Do prieskumu boli zaradení zamestnanci na plný alebo čiastočný úväzok z 58 krajín sveta. Agentúra ich požiadala, aby zhodnotili svoju ochotu odporučiť vlastného zamestnávateľa priateľom a rodine. Zároveň mali hodnotiť ďalších zamestnávateľov zo svojho odboru, a to ako v pozitívnom, tak v negatívnom zmysle. Celkový rebríček tvorí 750 najúspešnejších spoločností.

Takmer tretinu tohtoročného rebríčka The Worlds Best Employers 2021 tvoria koncerny so sídlom v USA, ktorých sa medzi najlepších zamestnávateľov roka dostalo 236. Druhou najpočetnejšie zastúpenou krajinou bolo Nemecko s 91 spoločnosťami v rebríčku a treťou je Čína s 57 zástupcami. Prvú desiatku obsadili výlučne technologické spoločnosti. Po Samsungu na prvej pozícii nasleduje druhé IBM, tretí Microsoft a štvrtý Amazon. Zamestnanci hodnotili “svoju” spoločnosť podľa niekoľkých aspektov, ako je imidž, ekonomická stopa, rozvoj talentov, rovnosť pohlaví a sociálna zodpovednosť.

Výskumná agentúra sa zamestnancov tiež pýtala, ako sa ich zamestnávateľ druhý rok po sebe vysporiadal s pandémiou Covid-19 a aký má prístup k ekológii. Dotazníky boli anonymné, čo umožnilo respondentom otvorene popísať svoje názory.

Informačný servis

Viac k témam: Forbes, PR, Samsung
Zdroj: Webnoviny.sk – Forbes zostavil rebríček najlepších zamestnávateľov na svete. Dominuje mu Samsung © SITA Všetky práva vyhradené.