Investovanie do akcií v roku 2021: Ako na to?

0
737
investovanie do akcii

Rozhodli ste sa, že nenecháte svoje investície a príjem na náhodu a investujete do niečoho, čo vám prinesie reálny zisk? Investovanie do akcií v roku 2021 je tým najlepším riešením. Chcete vedieť, ako na to? Prinášame vám pár tipov, ako zarobiť nemalé peniaze

Čo sú to akcie?

Jednou z najdôležitejších otázok, ešte pred samotným investovaním je povedať si, čo sú to akcie. Akcia je cenný papier, vďaka ktorému je držiteľ akcie, teda akcionár, schopný podieľať sa na zisku, riadení, ale tiež aj na likvidačnom zostatku akciovej spoločnosti. To znamená, že ak si kúpite akcie akejkoľvek spoločnosti, máte právo podieľať sa aj na zisku, ktorý je vyplácaný akcionárom.

2-1024x536 Investovanie do akcií v roku 2021: Ako na to?

Koľko je možné na akciách zarobiť?

Kladiete si otázku, koľko je vôbec možné na investovaní do akcií zarobiť? Cenu akcií tak, ako pri iných veciach v ekonomike, určuje trhový mechanizmus. To znamená, že ak je po akciách vysoký dopyt a ľudia sú ochotní za takúto cenu akcie nakupovať, cena akcií bude stúpať a naopak. Na cenu akcií vplýva aj mnoho ďalších vecí, ako napríklad expanzia podniku na nové trhy, zvýšenie dividendy, hospodárske výsledky, inovácie, ekonomika či hospodárske podmienky.

1-1024x536 Investovanie do akcií v roku 2021: Ako na to?

Prečo vstúpiť na trh akcií?

Dôvodov, prečo vôbec vstúpiť na tento trh je niekoľko. Tie najväčšie dôvody, prečo by ste tak mali urobiť aj vy, sú napríklad, že Zakúpením akcií sa budete podieľať na úspechoch firiem, a to vo forme či už dividendového trh akcií momentálne zažíva tie najlepšie časy a ide o investovanie z dlhodobého hľadiska.výnosu alebo kapitálového výnosu.

4-1024x536 Investovanie do akcií v roku 2021: Ako na to?

Vyberte si tie najlepšie akcie

Neexistuje presný príklad, ako vôbec si vybrať najlepšiu firmu či investovať do tých najlepších akcií. Avšak pred samotným investovaním by ste mali zvážiť to, čím sa vôbec firma zaoberá, aký potenciál má trh, na ktorom firma pôsobí, pozrite sa aj hodnotové ukazovatele, ktoré vám ukážu či je momentálne daná akcia drahá alebo nie. Tiež si zistite, aká je finančná sila spoločnosti, teda či nie je zadlžená a podobne. Pozrite sa aj na to, aká je rentabilita spoločnosti a či rastie alebo nie v závislosti od tržieb alebo nie. Pred investovaním si tiež môžete zistiť, kto vedie firmu, aký manažment majúaký je ich dividendový systém.

5-1024x536 Investovanie do akcií v roku 2021: Ako na to?

Vytvorte si vlastné investičné portfólio

Ak sa už dostanete do tejto problematiky a zistíte, ako investovať do akcií, potom si môžete začať budovať svoje investičné portfólio, ktoré sa bude skladať z nakúpených akcií. Dbajte však na to, aby na prvom mieste bola ochrana portfólia a peňazí a aby ste dodržiavali základné pravidlá investovania.