V novom smartfóne Huawei už Google či Youtube nenájdete, dôvodom sú obchodné obmedzenia americkej vlády

0
199

30.8.2019 (Webnoviny.sk) – Nový smartfón čínskej technologickej firmy Huawei nebude pracovať s aplikáciami spoločnosti Google ako YouTube, Google Maps či Play Store. Dôvodom sú americké obchodné reštrikcie zamerané na čínsku spoločnosť.

Informuje o tom v piatok spravodajský portál BBC, podľa ktorého Google oznámil, že vzhľadom na politiku Washingtonu nemôže Huaweiu sprístupniť svoje aplikácie.

Administratíva amerického prezidenta Donalda Trumpa v máji zaradila Huawei na čierny zoznam spoločností, s ktorými americké firmy nemôžu obchodovať, pokiaľ na to nemajú licenciu. Spoločnosti následne poskytla výnimky, na základe ktorých môže Huawei nakupovať niektoré americké produkty.

Ich účinnosť Trumpova administratíva viackrát predlžovala, naposledy minulý mesiac. Americkí predstavitelia však licencie pre obchodnú spoluprácu so spoločnosťou Huawei neposkytli, hoci dostali viac ako 130 žiadostí o ich vydanie, informuje BBC.

Viac k témam: Huawei, mapy Google
Zdroj: Webnoviny.sk – V novom smartfóne Huawei už Google či Youtube nenájdete, dôvodom sú obchodné obmedzenia americkej vlády © SITA Všetky práva vyhradené.

V novom smartfóne Huawei už Google či Youtube nenájdete, dôvodom sú obchodné obmedzenia americkej vlády
Bol článok užitočný?