Testovanie vo firmách sa bude zrejme meniť, pandemická komisia zohľadní pripomienky z praxe

0
44

6.4.2021 (Webnoviny.sk) – Testovanie vo firmách sa pravdepodobne bude meniť. Ako na sociálnej sieti informuje štátny tajomník Ministerstva hospodárstva SR Ján Oravec, na poslednej pandemickej komisii bola prezentovaná snaha o zmenu testovacej stratégii vo vzťahu k podnikom.

„Som rád, že aj vo vedení Ministerstva zdravotníctva SR sú už ľudia, ktorí uznávajú, že o návrhoch zmien musíme diskutovať s tými, ktorých sa týkajú,” skonštatoval Oravec s tým, že oslovil všetky reprezentatívne zamestnávateľské, podnikateľské a živnostenské organizácie a spolu so štátnym tajomníkom rezortu zdravotníctva Petrom Stachurom zorganizovali on-line stretnutie.

Náklady kompenzuje štát

„Vďaka tejto iniciatíve bude návrh, ktorým sa bude zaoberať Pandemická komisia po Veľkej noci, zohľadňovať pripomienky z praxe,” dodal.

Viac o téme: Koronavírus

Vláda schválila manuál testovania vo firmách ešte koncom januára. Ministerstvo hospodárstva SR v ňom odporúča testovať prevádzkam, v ktorých pracuje viac ako 250 zamestnancov. Náklady spojené s testovaním sú kompenzované zo strany štátu sumou 3,5 eura na každú otestovanú osobu.

Testuje sa antigénovými testami

Týka sa to vykonania jednorázového testovania v rámci celoplošného skríningu a vykonania jednotlivých testovaní podľa covid Automatu. Osobné ochranné prostriedky, ako aj likvidáciu odpadu si podnikateľské subjekty riešia vo vlastnej réžii.

Testuje sa antigénnymi testami. Ich výdaj zabezpečuje Správa štátnych hmotných rezerv prostredníctvom príslušných okresných úradov. Testovanie môžu realizovať pracovná zdravotná služba, mobilné odberové miesto, poskytovateľ ambulantnej starostlivosti v zdravotníckom zariadení, ale aj v inom prostredí, príslušné orgány verejného zdravotníctva, ale aj zamestnávateľ, ktorý má zriadené certifikované odberové miesto a disponuje zdravotníckym personálom.

V prípade, ak sa vám nezobrazil zdieľaný obsah nad týmto textom kliknite sem

Viac k témam: antigénové testovanie, COVID-19, firmy, Koronavírus
Zdroj: Webnoviny.sk – Testovanie vo firmách sa bude zrejme meniť, pandemická komisia zohľadní pripomienky z praxe © SITA Všetky práva vyhradené.

Testovanie vo firmách sa bude zrejme meniť, pandemická komisia zohľadní pripomienky z praxe
Bol článok užitočný?