Sociálna poisťovňa rozposlala tisícky upozornení, zamestnávatelia ešte stále nedoručili májové výkazy

0
91

30.7.2020 (Webnoviny.sk) – Sociálna poisťovňa (SP) upozornila v júli prostredníctvom esemesiek a e-mailov 6 352 zamestnávateľov na neodovzdané povinné mesačné výkazy za zamestnancov. Išlo o výkazy za máj tohto roka.

“Na základe upozornenia 743 zamestnávateľov dodatočne zaslalo mesačný výkaz poistného, čo je takmer 12-percentná úspešnosť informačnej akcie,” informovala Sociálna poisťovňa v tlačovej správe.

Na povinnosti vykazovať poistné sa podľa poisťovne nič nezmenilo ani v čase koronakrízy. Zamestnávatelia sú povinní vykazovať poistné aj za mesiac, v ktorom ho majú odložené alebo odpustené. Poistné sa naďalej vykazuje v zákonom stanovených termínoch, v rovnakej štruktúre a forme.

Zachovaný zostáva aj spôsob vykazovania, čiže zamestnávateľ vykazuje poistné za zamestnávateľa i za zamestnanca. Ak by aj zamestnávateľ mal odložené alebo odpustené poistné za časť zamestnávateľa, nevykazuje nulové poistné, keďže za zamestnanca je povinný naďalej poistné uhrádzať.

Viac k témam: odvod z poistného, sociálne odvody, upozornenie
Zdroj: Webnoviny.sk – Sociálna poisťovňa rozposlala tisícky upozornení, zamestnávatelia ešte stále nedoručili májové výkazy © SITA Všetky práva vyhradené.

Sociálna poisťovňa rozposlala tisícky upozornení, zamestnávatelia ešte stále nedoručili májové výkazy
Bol článok užitočný?