Reštrukturalizácia firmy Continental sa má dotknúť takmer dvadsať tisíc zamestnancov

0
95

25.9.2019 (Webnoviny.sk) – Nemecká spoločnosť Continental, ktorá je výrobcom pneumatík a dielcov pre automobily, uviedla, že jej reštrukturalizačný program sa v priebehu najbližšieho desaťročia dotkne až 20 tis. zamestnancov.

Firma v utorok konštatovala, že z jej vyše 244 tis. pracovných pozícií “ovplyvnia zmeny” 20 tisíc miest. Zhruba 15 tis. sa tieto zmeny dotknú už do konca roka 2023, pričom časť z nich sa zruší.

Ďalšie zmeny budú súvisieť s odpredajom časti podnikania firmy, presunom niektorých zamestnancov na pracoviská v iných lokalitách alebo k iným výrobným technológiám, napríklad k produkcii dielcov pre elektromobily.

Spoločnosť Continental plánuje zatvoriť závod Henderson v americkom štáte Severná Karolína, v ktorom približne 650 zamestnancov vyrába systémy hydraulických bŕzd.

Okrem toho uviedla, že onedlho sa začnú diskusie o zatvorení závodu Newport News v štáte Virgínia, kde zhruba 740 pracovníkov vyrába hydraulické komponenty pre motory.

Viac k témam: pracovné miesto, reštruktualizácia, zamestnanci
Zdroj: Webnoviny.sk – Reštrukturalizácia firmy Continental sa má dotknúť takmer dvadsať tisíc zamestnancov © SITA Všetky práva vyhradené.

Reštrukturalizácia firmy Continental sa má dotknúť takmer dvadsať tisíc zamestnancov
Bol článok užitočný?