Prezident Trump pohrozil, že v budúcnosti bude voči Číne v oblasti obchodu tvrdší

0
61

30.7.2019 (Webnoviny.sk) – Americký prezident Donald Trump pohrozil “oveľa tvrdším” prístupom voči Číne v oblasti obchodu, ak bude v roku 2020 opätovne zvolený do funkcie.

Úvaha prezidenta Trumpa

Trump sa tak vyjadril v utorok, keď sa obnovujú rokovania medzi oboma krajinami. “Čínski lídri vždy na záver menia dohodu vo svoj prospech,” posťažoval sa Trump.

Zároveň vyslovil úvahu, či Čína s dohodou nevyčkáva do obdobia po budúcoročných amerických prezidentských voľbách.

“Problém s ich vyčkávaním ale je taký, že ak vyhrám, dohoda, ktorú budú mať, bude oveľa tvrdšia ako tá, o ktorej rokujeme teraz, alebo nebude vôbec žiadna dohoda,” dodal.

Európske akciové trhy prudko klesli

Americko-čínske rokovania o obchode sa uskutočnia v Šanghaji počas utorka a stredy.

Európske akciové trhy v utorok prudko klesli po tom, ako Trump zverejnil na Twitteri sériu vyjadrení spochybňujúcich skoré zmiernenie napätia medzi USA a Čínou.

Index nemeckej burzy klesol o 2,1 percenta a francúzsky akciový index CAC-40 oslabil o 1,5 percenta. Britský index FTSE 100 si pohoršil miernejšie, a to o 0,2 percenta, keďže ho podporuje pokračujúce oslabovanie libry.

Viac k témam: americký prezident
Zdroj: Webnoviny.sk – Prezident Trump pohrozil, že v budúcnosti bude voči Číne v oblasti obchodu tvrdší © SITA Všetky práva vyhradené.

Prezident Trump pohrozil, že v budúcnosti bude voči Číne v oblasti obchodu tvrdší
Bol článok užitočný?