Nezamestnanosť je najnižšia v tomto roku. V ktorom kraji klesla najviac? (video)

0
144

20.11.2023 (SITA.sk) – Miera nezamestnanosti na Slovensku sa v októbri tohto roka medzimesačne znížila na najnižšiu úroveň v tomto roku. Na tlačovej besede o tom informoval minister práce a sociálnych vecí Erik Tomáš (Hlas-SD).

Podiel disponibilných uchádzačov o zamestnanie v produktívnom veku na obyvateľstve v produktívnom veku (PDU), ktorý je od začiatku tohto roka novým hlavným ukazovateľom o nezamestnanosti na Slovensku, v minulom mesiaci medzimesačne klesol o 0,08 percentuálneho bodu na 3,90 percenta.

Medziročne sa tento ukazovateľ znížil o 0,47 percentuálneho bodu. Miera nezamestnanosti podľa ministra klesla vo všetkých krajoch krajoch na Slovensku, najviac v Košickom kraji.

Ústredie práce podľa Tomáša realizuje projekt podpory obcí na východe Slovenska, ktoré postihlo zemetrasenie. Na tento projekt ministerstvo práce vyčlenilo takmer 360-tisíc eur.

Z celkovej ceny práce vypočítanej z minimálnej mzdy úrady práce uhradia 90 percent a zvyšných 10 percent zaplatia obce. Nezamestnaní by mali do obcí postihnutých zemetrasením nastúpiť od 1. decembra, pričom obce požiadali o 60 nezamestnaných.

V prípade, ak sa vám nezobrazil zdieľaný obsah nad týmto textom kliknite sem

Viac k témam: Minister práce sociálnych vecí a rodiny SR, Nezamestnanosť v SR, Zemetrasenie na východe Slovenska
Zdroj: SITA.sk – Nezamestnanosť je najnižšia v tomto roku. V ktorom kraji klesla najviac? (video) © SITA Všetky práva vyhradené.

Hodnotenie