Nemecko pomôže iným štátom s vývojom aplikácie proti šíreniu koronavírusu

0
366

14.7.2020 (Webnoviny.sk) – Nemecko pomôže vládam iných krajín s vývojom aplikácie určenej na boj proti šíreniu koronavírusu. V pondelok to oznámil nemecký minister zdravotníctva Jens Spahn. Ktoré štáty konkrétne požiadali Berlín o pomoc, však minister nešpecifikoval.

Spahn pre novinárov povedal, že kód nemeckej aplikácie je otvorený zdroj, čo znamená, že aj iní sa môžu pozrieť, ako funguje. Minister informoval, že Nemecko o pomoc požiadali aj iné krajiny, zároveň ich však odmietol menovať, keďže táto téma je podľa neho “vysoko politická”.

Viac o téme: Koronavírus

Nemeckú aplikáciu Corona-Warn-App si od jej spustenia v júni stiahlo už viac než 15 miliónov používateľov. Úrady uviedli, že doteraz približne 500 ľudí v Nemecku, ktorých otestovali pozitívne na koronavírus, dostalo kód určený na varovanie tých, ktorí s nimi mohli prísť do kontaktu.

Aplikácia využíva, podobne, ako je tomu aj v mnohých iných európskych krajinách, Bluetooth. Ak má používateľ aplikácie pozitívny test na koronavírus, ostatní používatelia aplikácie, ktorí boli v blízkom kontakte s infikovanou osobou minimálne 15 minút, dostanú upozornenie, že im hrozí riziko nakazenia. V súlade s prísnymi pravidlami ochrany osobných údajov však nemecká vláda nevie, kto dostal takéto varovanie o kontakte s infikovanou osobou.

Viac k témam: aplikácia, Koronavírus, Koronavírus COVID-19 v Nemecku
Zdroj: Webnoviny.sk – Nemecko pomôže iným štátom s vývojom aplikácie proti šíreniu koronavírusu © SITA Všetky práva vyhradené.

Hodnotenie