Matovičov Fond vzájomnej pomoci rozdelil skoro stotisíc eur. O pomoc žiadali živnostníci aj študenti

0
42

15.2.2021 (Webnoviny.sk) – Za prvý polrok fungovania Fondu vzájomnej pomoci pomohol Úrad vlády SR 156 jednotlivcom a rodinám sumou takmer 99-tisíc eur. Vo Fonde je stále dostatok zdrojov pre tých, ktorým sa ich životná situácia vplyvom pandémie koronavírusu zhoršila. V najbližších dňoch bude podporených ďalších 18 žiadateľov v sume 12 717 eur.

Rôznorodosť uchádzačov

V tlačovej správe o tom informoval Ľudovít Tóth zo spoločnosti event2all s tým, že žiadatelia na stránke fondvzajomnejpomoci.sk pochádzajú z najrozličnejších sociálnych skupín. O pomoc žiadajú živnostníci, ľudia z umeleckej brandže, takzvané „jednoosobové eseróčky“, mladí ľudia, ktorí potrebujú pomôcť s financovaním štúdia či ľudia, ktorí v dôsledku pandémie prišli o zamestnanie.

Viac o téme: Ekonomické dopady koronavírusu

„Táto rôznorodosť uchádzačov nás veľmi prekvapila a zároveň dáva plastický obraz o tom, ako veľmi kríza zasiahla celé Slovensko. Pozitívom projektu je, že okrem príspevku od Úradu vlády SR tieto príbehy môžu a aj podporujú mnohí darcovia zo širokej verejnosti. Spolu tak vieme stovkám ľudí pomôcť prekonať toto neľahké obdobie,“ uviedol riaditeľ neziskovej organizácie Ľudia ľuďom, ktorá pomáha pri technickom zabezpečení pomoci z fondu vďaka darcovskému portálu ludialuďom.sk.

S rýchlosťou čerpania sú spokojní

Okrem jednorazového príspevku z fondu vo výške 500 eur, sa Úrad vlády SR už pri spustení rozhodol zdvojnásobiť tieto dary verejnosti. Ku každému jednotlivému daru do výšky 30 eur pridá Úrad vlády SR rovnakú sumu.

„S rýchlosťou čerpania prostriedkov z Fondu vzájomnej pomoci sme spokojní, pretože odkedy sme možnosť získať podporu otvorili, pomohli sme každý deň jednej rodine v núdzi,” ozrejmil vedúci úradu Július Jakab. Dodal, že vo fonde je stále viac ako pol milióna eur, ktoré majú pomôcť ľuďom v ich sťaženej životnej situácii.

Viac k témam: COVID-19, Ekonomické dopady koronavírusu, Fond vzájomnej pomoci, Koronavírus
Zdroj: Webnoviny.sk – Matovičov Fond vzájomnej pomoci rozdelil skoro stotisíc eur. O pomoc žiadali živnostníci aj študenti © SITA Všetky práva vyhradené.

Matovičov Fond vzájomnej pomoci rozdelil skoro stotisíc eur. O pomoc žiadali živnostníci aj študenti
Bol článok užitočný?