Hromadné prepúšťania hlásia aj v Košickom kraji, o prácu môžu prísť zamestnanci dvoch firiem

0
379

3.7.2020 (Webnoviny.sk) – Ústredie práce, sociálnych vecí a rodiny (ÚPSVaR) eviduje od posledného júnového týždňa v Košickom kraji dve nahlásené hromadné prepúšťania. O prácu príde 129 zamestnancov. Agentúru SITA o tom informovala Mária Hrehová z kancelárie generálneho riaditeľa ÚPSVaR.

„Na Úrade práce, sociálnych vecí a rodiny Košice bolo nahlásené prepúšťanie z oblasti výroby surového železa, počet ohrozených zamestnancov je 61,“ uviedla Hrehová.

Viac o téme: Ekonomické dopady koronavírusu

Ako ďalej dodala, ďalších 68 zamestnancov je ohrozených v oblasti výroby iných čerpadiel, pričom prepúšťanie bolo nahlásené na Úrade práce, sociálnych vecí a rodiny Spišská Nová Ves.

Názvy spoločností, ktoré nahlásili hromadné prepúšťanie, Hrehová nekonkretizovala, odvolávajúc sa na zákon o službách zamestnanosti. Podľa neho môžu názvy spoločností zverejňovať, len ak majú ich súhlas, pričom v tomto prípade ho nemajú.

Prepúšťanie by sa nemalo týkať košických oceliarní. „U. S. Steel Košice neohlásil hromadné prepúšťanie,“ uviedol pre agentúru SITA hovorca spoločnosti U. S. Steel Košice Ján Bača.

Viac k témam: Ekonomické dopady koronavírusu, hromadné prepúšťanie
Zdroj: Webnoviny.sk – Hromadné prepúšťania hlásia aj v Košickom kraji, o prácu môžu prísť zamestnanci dvoch firiem © SITA Všetky práva vyhradené.