Finančná správa upozorňuje daňovníkov na podvodný email, ponúka im vrátenie dane za vyplnenie formulára

0
180

23.9.2021 (Webnoviny.sk) – Finančná správa opäť upozorňuje na podvodníkov, ktorí sa snažia oklamať daňovníkov a zasielajú im podvodný email. Ponúkajú im vrátenie sumy vo výške 136,99 eura, ak vyplnia priložený formulár žiadosti.

Finančná správa takéto maily neodosiela a daňovníkom odporúča, aby na ne nereagovali ani neposkytovali žiadne svoje údaje. V tlačovej správe o tom informovala hovorkyňa finančnej správy Martina Rybanská.

„Daňovníkov informujeme o týchto podvodných praktikách, aby zbytočne neprichádzali o svoje peniaze a nenaleteli podvodníkom, ktorí ich chcú len zneužiť,” uviedla.

Finančná správa vyzýva verejnosť, aby na takéto emaily nereagovali, neklikali na priložené linky a nevypĺňali žiadny „formulár žiadosti“ a obrátili sa na políciu. Žiadne takéto emaily finančná správa nerozposiela. „Najnovší pokus podvodníkov budeme riešiť v spolupráci s kompetentnými orgánmi,” dodala Rybanská.

Viac k témam: daňovníci, podvodníci, podvodný mail
Zdroj: Webnoviny.sk – Finančná správa upozorňuje daňovníkov na podvodný email, ponúka im vrátenie dane za vyplnenie formulára © SITA Všetky práva vyhradené.