22.8.2019 (Webnoviny.sk) – Príslušníci finančnej správy z Kriminálneho úradu finančnej správy (KÚFS) sa zaoberajú podvodmi pri predaji zájazdov do rôznych zahraničných destinácií.
Na základe podnetov od verejnosti a zistených informácií preverujú činnosť subjektu, ktorý prostredníctvom jednej internetovej stránky predával dovolenky od roku 2017. Agentúru SITA o tom vo štvrtok informovala finančná správa v tlačovej správe.
Zájazdy do zahraničia
“KÚFS zaistil tento mesiac na viacerých miestach účtovné doklady daňového subjektu z Bratislavského kraja, ktorý je podozrivý z porušovania daňových predpisov. Ide o daňový subjekt , ktorý v rámci svojej podnikateľskej činnosti predával dovolenkové zahraničné zájazdy prostredníctvom internetovej stránky,” uviedla hovorkyňa finančnej správy Ivana Skokanová. Podľa dostupných informácií subjekt predával zájazdy prostredníctvom e-shopu od roku 2017.
Podľa informácií agentúry SITA spomínaným subjektom je spoločnosť K4 Trading, s. r. o., so sídlom v Bratislave, ktorá prevádzkuje zľavový portál DobréZľavy.sk.
Majiteľom uvedenej firmy podľa výpisu z Obchodného registra Okresného súdu Bratislava I je fyzická osoba z maďarskej obce Mezőladány v Sabolčsko-satmársko-berežskej župe. Firma vznikla v roku 2013, má základné imanie päťtisíc eur a podľa údajov z registra účtovných závierok vykázala v roku 2017 výnosy v objeme takmer 159 tis. eur. Rok predtým to bolo necelých štyritisíc eur.
Peniaze dovolenkárom nevrátil
Subjekt podľa finančnej správy opakovane podával nulové daňové priznania, hoci dovolenkové zájazdy reálne predával, resp. sprostredkovával cez iné cestovné kancelárie. Podľa podnetov od občanov vzal v niekoľkých prípadoch zálohu za zájazd, ak sa neuskutočnil, finančné prostriedky dovolenkárom nevrátil.
“Spoločnosť, ktorá stojí za internetovým obchodom, mala v Slovenskej republike len virtuálne sídlo. Na internetovej stránke bol ako kontakt uvedený len e-mail. Konateľom bola osoba zo zahraničia,” poznamenala Skokanová.
Po preverení všetkých skutočností budú podniknuté ďalšie kroky smerujúce k vyčísleniu škody a odstúpeniu informácií orgánom činným v trestnom konaní.
“Finančná správa vyzýva občanov k opatrnosti pri nákupe zájazdov a dovoleniek prostredníctvom neoverených internetových obchodov. Pred nákupom odporúča preveriť si internetový obchod, jeho kontaktné údaje, prípadne existenciu kamennej predajne alebo pobočky,” dodala Skokanová.
Agentúra SITA osloví so žiadosťou o reakciu portál DobréZľavy.sk.
Viac k témam: daňový podvod, dovolenka
Zdroj: Webnoviny.sk – Finančná správa preveruje firmu, ktorá zrejme robila podvody cez zľavový portál © SITA Všetky práva vyhradené.