pondelok, september 16, 2019
Ako povedal na piatkovom brífingu šéf SNS Andrej Danko, jeho strana korigovala svoje návrhy tak, aby ich dopad na štátny rozpočet nebol výrazný.
Volkswagen Slovakia vyzýva vládu k väčšej stabilite a predvídateľnosti pri prijímaní zákonov, privítal by opatrenia, ktoré zlepšia podnikateľské prostredie na Slovensku.
Hovorca Bieleho domu však neskôr zdôraznil tú časť prezidentovho vyjadrenia, v ktorej hovorí, že chce úplnú dohodu.
Túto dávku Sociálna poisťovňa minulý mesiac vyplatila 37,4 tisíca nezamestnaným, čo je najväčší počet poberateľov nezamestnaneckej dávky od začiatku minulého roka, kedy sa zmiernili podmienky nároku na túto dávku.
Poslanec Karol Farkašovský (SNS) predložil pozmeňujúci návrh, ktorým chce 10-percentnú daň z pridanej hodnoty z tlačených médií zúžiť iba na denníky.
Slovensko má podľa analytikov oveľa väčšie problémy s realizáciou a prípravou infraštruktúrnych projektov, ako s ich financovaním. Úvahy šéfa SNS Andreja Danka by navyše znamenali porušenie rozpočtových záväzkov Slovenska.
Vyšetrovanie odvádzania daní Googlu trvalo štyri roky a jeho súčasťou bola napríklad aj prehliadka v parížskom sídle spoločnosti v roku 2016.
Stimulačné opatrenia banky však americký prezident Donald Trump označil za snahu o oslabenie eura voči doláru.
Sankcie proti 170 jednotlivcom a 44 právnickým osobám sa predlžujú o šesť mesiacov do 15. marca 2020.
Poslanci z SaS a OĽaNO tvrdia, že finančná správa pri používaní vernostných kariet získava aj dáta o kupujúcom, ktoré by mohli byť zneužité.