pondelok, 24 januára, 2022
So znepokojením sledujem rastúce napätie, ktoré by mohlo zasadiť novú ranu Ukrajine a spochybniť bezpečnosť v Európe.
Na poskytovanie odborných právnych rád by malo podľa návrhu stačiť mať len vyštudovanú vysokú školu v odbore právo.
Pingpongové stoly a basketbalové koše pribudli v mestských častiach Hliny, Vlčince, Hájik, Zádubnie a Bytčica.
Marián K. čelí obžalobe pre dva skutky kvalifikované ako zločin prijímania úplatku a obzvlášť závažný zločin prijímania úplatku v spolupáchateľstve.
Podľa informácií britských spravodajských služieb si Rusko želá, aby sa ukrajinským premiérom stal proruský politik Jevgenij Murajev.
Delegácia afganského hnutia pricestovala do Osla na pozvanie nórskej vlády, rozhovory sa zameriavajú na humanitárnu situáciu a ľudské práva.
Podľa Matúša Šutaja Eštoka (Hlas-SD) prezidentka Zuzana Čaputová tým, že interpretačnú doložku vôbec otvorila, potvrdila špekulácie a pochybnosti o obrannej dohode s USA.
Viceadmirál Kay-Achim Schoenbach v piatok počas návštevy Indie povedal, že Ukrajina nikdy nezíska späť polostrov Krym, ktorý Rusko anektovalo v roku 2014 a dodal, že ruský prezident Vladimir Putin si zaslúži „rešpekt“.
Veronika Remišová (Za ľudí) verejnosť upokojuje, že zmluva v žiadnom prípade neporušuje zvrchovanosť SR.
Igor Matovič (OĽaNO) na tlačovej besede spred troch rokov ľuďom sluboval, že ak by mala na Slovensku vzniknúť akákoľvedk vojenská základňa, nerozhodovala by o tomto kroku iba vláda, ale aj ľudia v referende.