Zelenskyj chce počuť Trumpove mierové plány na ukončenie ukrajinskej vojny, vopred ho však varoval (video)

0
56

20.9.2023 (SITA.sk) – Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj vyzval amerického exprezidenta Donalda Trumpa, aby sa verejne podelil o svoje mierové plány na ukončenie vojny medzi Ukrajinou a Ruskom.

Ako referuje spravodajský web CNN, vopred však Trumpa varoval, že akýkoľvek mierový plán, podľa ktorého by sa Ukrajina mala vzdať územia, bude neprijateľný.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine

Teraz môže verejne zdieľať svoju myšlienku, nestrácať čas, nestratiť ľudí a povedať: ‘Môj spôsob je zastaviť vojnu, celú túto tragédiu a ruskú agresiu’. A povedať, ako to vidí on, ako vytlačiť Rusov z našej krajiny. Inak neprezentuje globálnu myšlienku mieru. Takže ak je to o odovzdaní časti nášho územia Putinovi, tak to nie je mierový spôsob,“ povedal Zelenskyj pre CNN.

Volodymyr Zelensky urged Donald Trump to share his peace plans publicly if the former US president has a way to end the war between Ukraine and Russia but tells CNN’s @wolfblitzer that he won’t give territory to Vladimir Putin. https://t.co/tzyyN2VG38 pic.twitter.com/1X9wOOvfCq
— CNN Politics (@CNNPolitics) September 19, 2023

Trump pred dvomi mesiacmi povedal, že ak ho opäť zvolia za amerického prezidenta, bude schopný nastoliť mier medzi Ruskom a Ukrajinou, pričom tvrdí, že „dohodu bude mať hotovú za jeden deň“.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine v septembri 2023 (fotografie)

Viac k témam: bývalý americký prezident, rusko-ukrajinský konflikt, Ukrajinský prezident
Zdroj: SITA.sk – Zelenskyj chce počuť Trumpove mierové plány na ukončenie ukrajinskej vojny, vopred ho však varoval (video) © SITA Všetky práva vyhradené.