Streľbu v El Pase vyšetrujú ako domáci terorizmus, 21-ročnému mužovi hrozí trest smrti

0
58

5.8.2019 (Webnoviny.sk) – Streľbu v supermarkete v americkom štáte Texas, pri ktorej prišlo o život 20 ľudí, vyšetrujú ako domáci terorizmus. Informovali o tom americké úrady.

Odpoveď na hispánsku inváziu

Na mieste činu v meste El Paso, ktoré leží pri mexických hraniciach, zadržali 21-ročného belocha. Ten pravdepodobne zverejnil na internete manifest, v ktorom vyzýva na odpoveď na “hispánsku inváziu do Texasu”.

Polícia v nedeľu oznámila, že čelí obvineniam z úkladnej vraždy, za čo mu hrozí trest smrti. Útok v supermarkete Walmart si vyžiadal tiež 26 zranených.

Cieľom bolo zastrašiť obyvateľstvo

“Vyšetrujeme to ako prípad domáceho terorizmu,” uviedol počas nedeľnej tlačovej konferencie prokurátor John Bash. Ako povedal, cieľom útoku bolo zjavne “zastrašiť civilné obyvateľstvo”.

Pravdepodobného páchateľa polícia identifikovala ako Patricka Crusiusa z mesta Allen v oblasti Dallasu, ktoré leží 1 046 kilometrov východne od El Pasa. Kedy do mesta prišiel, zatiaľ nie je jasné.

Viac k témam: americká polícia, streľba
Zdroj: Webnoviny.sk – Streľbu v El Pase vyšetrujú ako domáci terorizmus, 21-ročnému mužovi hrozí trest smrti © SITA Všetky práva vyhradené.

Streľbu v El Pase vyšetrujú ako domáci terorizmus, 21-ročnému mužovi hrozí trest smrti
Bol článok užitočný?