Starostka obce Lodno jazdila opitá, vo funkcii bude musieť skončiť

0
32

6.2.2024 (SITA.sk) – Starostka obce Lodno (okres Kysucké Nové Mesto) Monika Tvrdá príde o svoju funkciu po tom, čo bola právoplatne odsúdená za jazdu pod vplyvom alkoholu.

Ako potvrdila žilinská krajská policajná hovorkyňa Gabriela Kremeňová, 51-ročná žena pri dychovej skúške na alkohol nafúkala viac ako dve promile.

Nahlásili ju okoloidúci ľudia

Doplnila, že nezvyčajnú jazdu opitej starostky v prvú februárovú sobotu nahlásili na linku 158 okoloidúci ľudia.

„Vozidlo bolo spozorované odstavené na miestnej komunikácii v obci Lodno, pri ktorom sa nachádzala aj vodička. Následne bola policajnou hliadkou vodička vozidla Škoda kontrolovaná a podrobená dychovej skúške s pozitívnym výsledkom 1,14 mg/l alkoholu vo vydychovanom vzduchu, čo predstavuje 2,38 promile,” doplnila Kremeňová.

Pozná svoj trest

Poverený príslušník Okresného dopravného inšpektorátu Okresného riaditeľstva Policajného zboru v Čadci obvinil 51-ročnú ženu z prečinu ohrozenia pod vplyvom návykovej látky a tá už pozná svoj trest.

Podľa hovorkyne Krajského súdu v Žiline Anny Dudovej Záborskej jej sudkyňa udelila peňažný trest vo výške 2 000 eur a zároveň zákaz šoférovania po dobu 30 mesiacov.

Viac k témam: Alkohol za volantom, Opitý vodič, Starosta
Zdroj: SITA.sk – Starostka obce Lodno jazdila opitá, vo funkcii bude musieť skončiť © SITA Všetky práva vyhradené.