Spoločnosť UPC v 2. štvrťroku 2021: rozširovanie internetu s rýchlosťou 1 Gb/s a skvalitňovanie TV ponuky

0
229

30.7.2021 (Webnoviny.sk) – Spoločnosť UPC BROADBAND SLOVAKIA, ktorá je súčasťou Liberty Global, jedného z najväčších svetových poskytovateľov televíznych a širokopásmových služieb, pokračovala v podpore svojich zákazníkov počas pandémie sprístupňovaním ultrarýchleho 1 gigabitového internetu v ďalších lokalitách, rozširovaním TV ponuky o nové stanice v HD kvalite, a rozširovaním širokopásmovej giga-ready siete pre ďalšie domácnosti. V 2. štvrťroku 2021 spoločnosť zaznamenala zvýšenie počtu predaných služieb v medziročnom porovnaní o 2 300, s celkovým dosiahnutým počtom 403 600 služieb (RGU).

Martin Miller, generálny riaditeľ UPC BROADBAND SLOVAKIA:

“V záujme podporiť našich zákazníkov v období pandémie a umožniť im prístup k rýchlemu a spoľahlivému internetu, čo má kľúčový význam najmä v období home-officov a online vyučovania, sme v 2. štvrťroku pokračovali vo výraznej expanzii nášho najrýchlejšieho 1 gigabitového internetu. Do konca júna sme ho sprístupnili pre viac než 320 tisíc domácností, čo je viac ako polovica prípojok na našej širokopásmovej sieti. V nadchádzajúcom období plánujeme pokračovať v tomto trende, aby sa naši zákazníci aj v tomto neľahkom období mohli spoľahnúť na vysokú kvalitu poskytovaných služieb a zákazníckej starostlivosti.”

Inovácie, ktoré zákazníkom obohacujú zážitok zo služieb UPC

Rýchle a spoľahlivé internetové pripojenie patrí medzi kľúčovú infraštruktúru, čo sa naplno potvrdilo obzvlášť v období pandémie. V záujme zabezpečiť kontinuitu pracovného a vzdelávacieho procesu, ako aj spoločenského či kultúrneho života, spoločnosť UPC v 2. štvrťroku pokračovala v sprístupňovaní najrýchlejšieho, 1 gigabitového internetu v nových lokalitách. Pripojenie rýchlosťou 1 Gb/s, ktoré prináša nové možnosti virtuálnej zábavy, počas mája a júna sprístupnila v ďalších slovenských mestách a obciach: Žiline, Prešove, Trnave, Banskej Bystrici, Leviciach, Sliači, Veľkom Šariši, Haniske, Petrovanoch, Kendiciach a Ľuboticiach. Po tomto rozšírení je internet s rýchlosťou rýchlosť 1 Gb/s dostupný už pre viac než 320 tisíc domácností, čo je takmer polovica z celkového počtu domácností s prípojkou od UPC.
Spoločnosť UPC pokračovala tiež v prinášaní úžasných zážitkov z televíznej zábavy prostredníctvom svojich digitálnych služieb. V druhom štvrťroku opäť rozšírila ponuku staníc vo vysokom rozlíšení, ktorá obsahuje už 102 HD staníc. Spoločnosť UPC v druhom štvrťroku rozšírila TV ponuku okrem iného o populárnu slovenskú stanicu Folklorika TV, e-sportový kanál Chuck TV, či stanicu o živote a kultúre Rómov na Slovensku s názvom TV Romana, a do digitálnej ponuky zaradila tiež niekoľko ďalších mestských televíznych staníc (v Rožňave, Dunajskej Strede, Starej Turej, Bánovciach nad Bebravou atď.). Zákazníci UPC môžu bohatú ponuku staníc všetkých žánrov sledovať nielen doma na TV obrazovkách, ale aj online na všetkých pripojených zariadeniach. S Internetovou televíziou Horizon TV sú totiž televízne služby od UPC už dostupné všetkým domácnostiam na Slovensku s internetovým pripojením, aj v sieťach iných operátorov

Ďalšie rozširovanie giga-ready siete

Pokračujúce investície do rozširovania siete podporili na konci 2. štvrťroku 2021 nárast počtu domácností, ktoré sú pripojené na širokopásmovú sieť UPC na Slovensku na celkovo 629 700 domácností, čo je 8 300 viac v porovnaní s rovnakým obdobím v r. 2020.

Viac hodnoty pre zákazníkov

V 2. štvrťroku vďaka prírastku 2 300 služieb v porovnaní s rovnakým obdobím roku 2020 dosiahol celkový počet predaných služieb 403 600. Počet predaných internetových služieb na konci júna 2021 dosiahol 145 800 predaných služieb, čo je o 3 500 viac než v rovnakom období pred rokom. Počet televíznych služieb na konci 2. štvrťroku dosiahol 169 200, čo predstavuje pokles o 1 800 služieb v porovnaní s rovnakým obdobím roku 2020. Segment telefónnych služieb dosiahol na konci júna 88 600 predaných služieb, teda o 600 viac než na konci 1. štvrťroku 2020.

O UPC a Liberty Global

Spoločnosť UPC patrí medzi najväčších poskytovateľov TV, internetových a telefónnych služieb v Slovenskej republike. Pre svojich zákazníkov neustále skvalitňuje svoje služby, ktoré zahrnujú digitálnu a internetovú  televíziu, vrátane bohatej ponuky HD programov, TV archívu, videotéky, širokopásmové internetové pripojenie a telefónne služby. Spoločnosť UPC v Slovenskej republike je súčasťou spoločnosti Liberty Global (NASDAQ: LBTYA, LBTYB, LBTYK) jedného z najväčších svetových poskytovateľov konvergovaných TV, širokopásmových a komunikačných služieb, pôsobiaceho pod značkami Virgin Media, Telenet a UPC v šiestich európskych krajinách. Viac informácií o Liberty Global nájdete na stránke www.libertyglobal.com.

Informačný servis

Viac k témam: internet, PR
Zdroj: Webnoviny.sk – Spoločnosť UPC v 2. štvrťroku 2021: rozširovanie internetu s rýchlosťou 1 Gb/s a skvalitňovanie TV ponuky © SITA Všetky práva vyhradené.

Hodnotenie