Smer-SD podáva trestné oznámenie na Arca Capital, údajne zvýhodnila rodinu premiéra Matoviča

0
21

17.9.2020 (Webnoviny.sk) –
aktualizované 17. septembra, 11:15

Strana Smer – sociálna demokracia (Smer-SD) podáva trestné oznámenie na finančnú skupinu Arca Capital. Dôvodom je podozrenie, že zvýhodnila niektorých klientov voči ostatným, konkrétne rodinu premiéra Igora Matoviča (OĽaNO). Na štvrtkovej tlačovej besede to povedal predseda strany Smer-SD Robert Fico.

Zásadné podozrenie spočíva podľa predstaviteľov Smeru v tom, že rodina Matovičovcov investovala do Arca Capital obrovskú sumu peňazí.

„Druhé podozrenie je, že boli zvýhodnení pred inými veriteľmi a s vysokou pravdepodobnosťou im bola vrátená nielen istina, ale aj výnosy, a to na úkor iných veriteľov, pretože ako je všeobecne známe, táto spoločnosť má vážne finančné problémy,” doplnil Fico. Ak sa podozrenie nepreukáže, strana trestné oznámenie podľa slov jej predsedu stiahne.

Ak by rodina predsedu vlády bola medzi poškodenými, tak by podľa šéfa Smeru Matovič „už kričal dva týždne o nespravodlivosti, o zlých finančných skupinách, ktoré berú ľuďom peniaze, ale keďže mlčí on, mlčí jeho manželka, nič nepotvrdzujú, nič nevyvracajú, máme právo v tejto veci konať.”

Podľa medializovaných informácií mala Matovičova manželka vložiť do Arca Capital do desať miliónov eur. Premiér sa v stredu po rokovaní vlády vyjadril, že už 14 rokov sa manželky nepýta, do čoho investuje či akým spôsobom má uložené peniaze.

Agentúra SITA oslovila so žiadosťou o reakciu finančnú skupinu Arca Capital.

Viac k témam: trestné oznámenie
Zdroj: Webnoviny.sk – Smer-SD podáva trestné oznámenie na Arca Capital, údajne zvýhodnila rodinu premiéra Matoviča © SITA Všetky práva vyhradené.

Smer-SD podáva trestné oznámenie na Arca Capital, údajne zvýhodnila rodinu premiéra Matoviča
Bol článok užitočný?