Ronalda odsúdili na smrť, zastrelil šesť členov rodiny jeho exmanželky

0
31

12.10.2019 (Webnoviny.sk) – V Texase v piatok odsúdili na trest smrti muža, ktorý zastrelil šesť členov rodiny jeho exmanželky, vrátane štyroch detí. Porota, ktorá si mala vybrať medzi doživotným trestom bez možnosti podmienečného prepustenia a trestom smrti, tak rozhodla po viac ako štyroch hodinách.

Rovnaká porota pritom minulý mesiac uznala Ronalda Lee Haskella vinným z obzvlášť závažnej vraždy. Odmietli pritom pokusy právnych zástupcov o jeho oslobodenie pre nepríčetnosť.

Haskell v roku 2014 zabil Stephena a Katie Stay spolu s ich štyrmi deťmi v ich dome na predmestí Houstonu. Piate dieťa, vtedy 15-ročnú Cassidy Stay, zasiahol do hlavy, no prežila vďaka tomu, že sa tvárila ako mŕtva. Katie Stay bola sestra Haskellovej exmanželky Melannie Lyon.

Podľa prokurátorov sa Haskell rozhodol pomstiť každému, kto po rozvode pomohol jeho bývalej manželke. Po vraždách Stayovcov preto znovu nabil zbraň a vybral sa k Lyonovej rodičom a bratovi, no zatkli ho skôr, ako stihol svoj plán dokončiť.

Viac k témam: súdy, Texas, vražda
Zdroj: Webnoviny.sk – Ronalda odsúdili na smrť, zastrelil šesť členov rodiny jeho exmanželky © SITA Všetky práva vyhradené.

Ronalda odsúdili na smrť, zastrelil šesť členov rodiny jeho exmanželky
Bol článok užitočný?