Ronald Reagan nazval Afričanov opicami, Richard Nixon na to reagoval smiechom

0
210

1.8.2019 (Webnoviny.sk) – Bývalý americký prezident Ronald Reagan nazval členov africkej delegácie pri Organizácii Spojených národov (OSN) “opicami”. Vyplýva to z novo objavených nahrávok, ktoré zverejnil americký magazín The Atlantic.

Reagan, ktorý bol v tom čase ešte guvernérom Kalifornie, sa tak vyjadril počas telefonického rozhovoru s prezidentom Richardom Nixonom v roku 1971.

Reagana nahnevali africkí delegáti pri OSN, ktorí sa počas hlasovania spojili proti USA. Keď OSN hlasovaním zbavila Taiwan členstva a nahradila ho kontinentálnou Čínou, začali členovia tanzánskej delegácie tancovať.

Reagan, ktorý bol stúpencom Taiwanu, zatelefonoval nasledujúci deň prezidentovi, aby mu tlmočil svoju frustráciu. “Vidieť tie …opice z tých afrických krajín – došľaka s nimi, ešte stále je im nepríjemné nosiť topánky!” Nixon, ktorý bol prezidentom do roku 1974, reagoval na jeho slová smiechom.

Viac k témam: nahrávka, rasizmus
Zdroj: Webnoviny.sk – Ronald Reagan nazval Afričanov opicami, Richard Nixon na to reagoval smiechom © SITA Všetky práva vyhradené.