Putin sa stretol s ministrom Wangom I a prijal pozvanie do Číny, príde počas summitu Novej Hodvábnej cesty

0
59

20.9.2023 (SITA.sk) – Ruský vodca Vladimir Putin prijal pozvanie jeho čínskeho náprotivka do Číny. Krajinu navštívi v októbri počas summitu Novej Hodvábnej cesty.

Veľký euroázijský priestor

Putin po stretnutí s čínskym ministrom Wangom I v Moskve povedal, že Rusko a Čína „integrujú naše myšlienky na vytvorenie veľkého eurázijského priestoru“, pričom poznamenal, že iniciatíva Nová Hodvábna cesta je toho súčasťou.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine

Odkedy Rusko vlani napadlo Ukrajinu, Putin nasmeroval krajinu na Čínu, predáva jej viac energií a čoraz častejšie usporadúvajú spoločné vojenské cvičenia. Čína zaujala, čo označuje za neutrálny postoj k vojne na Ukrajine.

Neobmedzené priateľstvo

Odsúdila však západné sankcie voči Moskve, obvinila NATO a Spojené štáty z vyprovokovania Putinovej vojenskej akcie a minulý rok vyhlásila, že má s Ruskom „neobmedzené“ priateľstvo.

Wang pricestoval do Ruska v pondelok na štvordňovú návštevu, pričom sa stretol napríklad s tajomníkom Bezpečnostnej rady Ruskej federácie Nikolajom Patruševom. Jeho návšteve predchádzali víkendové rokovania s poradcom amerického prezidenta pre národnú bezpečnosť na Malte.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine v septembri 2023 (fotografie)

Viac k témam: Čínsky minister zahraničia, rusko-čínske vzťahy, rusko-ukrajinský konflikt, Ruský prezident, Zahraničie
Zdroj: SITA.sk – Putin sa stretol s ministrom Wangom I a prijal pozvanie do Číny, príde počas summitu Novej Hodvábnej cesty © SITA Všetky práva vyhradené.