Potýčka Kaliňáka a Matoviča je hanbou a dnom politiky, tvrdí Šimečka a smerákov označil za pokrytcov

0
54

13.9.2023 (SITA.sk) – Vzájomná potýčka bývalého premiéra Igora Matoviča s bývalým ministrom vnútra Robertom Kaliňákom je dno slovenskej politiky. Skonštatoval to šéf Progresívneho Slovenska Michal Šimečka s tým, že toto nie je politická kultúra, ktorú chceme na Slovensku vidieť.

„Hanba. Presne takto to nemá vyzerať. Cielená provokácia, vulgarizmy, kopance aj úder do tváre,“ povedal Šimečka. Zároveň označil predstaviteľov strany Smer-SD za pokrytcov.

„Tú nešťastnú tlačovku zvolali k migrácii, pritom, keď mali možnosť riešiť ju, náročky neotvorili parlamentnú schôdzu. Riadia sa heslom: čím horšie (pre krajinu), tým lepšie (pre nich),“ zdôraznil Šimečka. Doplnil, že Slovensko potrebuje novú politickú kultúru.

Viac k témam: migračná kríza, nelegálni migranti, Predčasné voľby na Slovensku 2023, Predseda hnutia Obyčajní ľudia a nezávislé osobnosti (OĽaNO), Predseda hnutia Progresívne Slovensko (PS)
Zdroj: SITA.sk – Potýčka Kaliňáka a Matoviča je hanbou a dnom politiky, tvrdí Šimečka a smerákov označil za pokrytcov © SITA Všetky práva vyhradené.