Pochybnosti o vakcíne Sputnik V sú do istej miery oprávnené, Cigániková sa zastala odborníkov (video)

0
26

9.4.2021 (Webnoviny.sk) – Pochybnosti o ruskej vakcíne Sputnik V sú do istej miery oprávnené. Na tlačovej besede to uviedla predsedníčka Výboru NR SR pre zdravotníctvo Jana Bittó Cigániková. Viacero krajín totiž dostáva túto vakcínu s rôznymi vlastnosťami.

Nelíši sa len šarža, ale aj konzistencia, obsah či dávkovanie. Preto sa podľa Cigánikovej nedajú použiť výsledky, ktoré mal Sputnik V v zahraničí, na to, aby sme povedali, že aj ten na Slovensku je v poriadku.

Viac o téme: Koronavírus COVID-19 vakcína

„Potrebujeme informácie a tie nám nedá nikto iný, ako odborné autority,“ konštatovala šéfka zdravotníckeho výboru. Uviedla, že je nešťastné a nespravodlivé, ak sú odborníci nútení do politických rozhodnutí, sú ponižovaní alebo hádzaní cez palubu.

To, že Štátny ústav pre kontrolu liečiv (ŠÚKL) testoval vakcínu, je podľa nej správne. Dôvodom okrem iného je, že Slovensko vakcínu nedostalo ako darček, klasicky sme za ňu zaplatili. Pri dvoch dávkach vakcíny sa podľa nej hovorí o sume 17 eur. Štát má preto podľa Cigánikovej právo dodané vakcíny skontrolovať.

V prípade, ak sa vám nezobrazil zdieľaný obsah nad týmto textom kliknite sem

Viac k témam: COVID-19, Koronavírus, Očkovanie proti koronavírusu na Slovensku, Parlamentný výbor pre zdravotníctvo, Sputnik V, výbor NR SR pre zdravotníctvo
Zdroj: Webnoviny.sk – Pochybnosti o vakcíne Sputnik V sú do istej miery oprávnené, Cigániková sa zastala odborníkov (video) © SITA Všetky práva vyhradené.

Pochybnosti o vakcíne Sputnik V sú do istej miery oprávnené, Cigániková sa zastala odborníkov (video)
Bol článok užitočný?