Pápež František vyjadril sústrasť kráľovnej Alžbete II. a ocenil oddanosť princa Filipa rodine

0
39

10.4.2021 (Webnoviny.sk) – Pápež František vyjadril britskej kráľovnej Alžbete II. úprimnú sústrasť nad smrťou jej manžela princa Filipa. V telegrame, ktorý poslal 94-ročnej vdove, uviedol, že ho smrť princa veľmi zarmútila.

Svätý Otec v ňom takisto ocenil princovu “oddanosť manželstvu a rodine, významnú službu verejnosti a angažovanosť voči vzdelaniu a pokroku budúcich generácií”. Pápež zároveň poslal kráľovnej a všetkým trúchliacim požehnanie.

Princ Filip zomrel v piatok vo veku 99 rokov. “Jej veličenstvo Kráľovná s hlbokým zármutkom oznamuje úmrtie jej milovaného manžela, jeho kráľovskej výsosti princa Filipa, vojvodu z Edinburghu. Jeho kráľovská výsosť zomrela dnes ráno pokojne na hrade Windsor,” oznámil Buckinghamský palác.

Detaily o pohrebe, ktorý sa bude konať v Kaplnke svätého Juraja na hrade Windsor, plánujú oznámiť počas víkendu. Je už známe, že to podľa princovho želania nebude štátny pohreb.

Viac k témam: Úmrtie britského princa Filipa
Zdroj: Webnoviny.sk – Pápež František vyjadril sústrasť kráľovnej Alžbete II. a ocenil oddanosť princa Filipa rodine © SITA Všetky práva vyhradené.

Pápež František vyjadril sústrasť kráľovnej Alžbete II. a ocenil oddanosť princa Filipa rodine
Bol článok užitočný?