Nedal si povedať a znovu sadol za volant opitý, skončil v putách a v policajnej cele

0
10

10.7.2020 (Webnoviny.sk) – Z prečinu ohrozenia pod vplyvom návykovej látky a marenia výkonu úradného rozhodnutia bol obvinený 45-ročný muž z obce Drienov (okres Prešov), ktorý si sadol s alkoholom za volant napriek tomu, že už predtým mu za rovnaký delikt bol uložený trest zákazu viesť vozidlá.

Ako agentúru SITA informovala prešovská krajská policajná hovorkyňa Jana Ligdayová, Drienovčan sa uvedených trestných činov dopustil v stredu 8. júla vo večerných hodinách, kedy ako vodič viedol osobné vozidlo zn. Volswagen po rodnej obci.

Policajnou hliadkou bol zastavený a podrobený kontrole. Dychová skúška u vodiča dosiahla hodnotu 0,85 promile, opakovaná dychová skúška dosiahla hodnotu 3,60 promile a ďalšia 3,56 promile.

„Lustráciou bolo zistené, že tento vodič má Okresným súdom v Prešove uložený zákaz činnosti viesť všetky druhy motorových vozidiel na dobu troch rokov, ktorý mu začal plynúť od mája tohto roku, pričom dôvodom udelenia zákazu bol alkohol za volantom,“ informovala Ligdayová. Drienovčan bol obmedzený na slobode a umiestnený do cely policajného zaistenia.

Viac k témam: alkohol za volantom
Zdroj: Webnoviny.sk – Nedal si povedať a znovu sadol za volant opitý, skončil v putách a v policajnej cele © SITA Všetky práva vyhradené.

Nedal si povedať a znovu sadol za volant opitý, skončil v putách a v policajnej cele
Bol článok užitočný?