Kto zdedí Prigožinov majetok? Syn Pavel vraj od Ruska plánuje vymáhať až 800 miliónov dolárov

0
22

3.10.2023 (SITA.sk) – Neoficiálne telegramové kanály v Rusku uvádzajú, že podľa podmienok závetu Jevgenija Prigožina boli jeho majetok a kontrola nad jeho podnikateľským impériom odkázané jeho 25-ročnému synovi Pavlovi.

Referuje o tom spravodajský web CNN s odvolaním sa na telegramový kanál Port, ktorý získal kópiu Prigožinovho závetu a zverejnil jeho obrázok.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine

Zakladateľ Wagnerovej skupiny Jevgenij Prigožin zomrel 23. augusta pri páde lietadla v Tverskej oblasti v Rusku za záhadných okolností. Prigožin o život prišiel približne dva mesiace po jeho krátkej vzbure proti Kremľu.

Dokument, údajne notársky overený 2. marca tohto roka, označuje Prigožinovho 25-ročného syna Pavla za jediného dediča jeho rozsiahleho majetku, vrátane majetku Wagnerovej skupiny. Kanál Port naznačuje, že Pavel Prigožin podal žiadosť o prevzatie dedičstva 8. septembra.

Uvedený zdroj taktiež tvrdí, že Pavel Prigožin je pripravený vymáhať všetky dlhy voči svojmu otcovi, pričom odhaduje, že ruské ministerstvo obrany dlhuje Prigožinovmu obchodnému impériu až 800 miliónov dolárov. Tento údaj ani pravosť závetu však nie je možné overiť.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine v septembri 2023 (fotografie)

Viac k témam: rusko-ukrajinský konflikt, šéf wagnerovej skupiny, wagnerovci
Zdroj: SITA.sk – Kto zdedí Prigožinov majetok? Syn Pavel vraj od Ruska plánuje vymáhať až 800 miliónov dolárov © SITA Všetky práva vyhradené.