Koalícia má o jedného poslanca menej, hnutie OĽaNO vylúčilo zo svojho klubu Čepčeka

0
10

25.7.2021 (Webnoviny.sk) – Poslanca Národnej rady SR (NR SR) Martina Čepčeka v nedeľu definitívne vylúčili z poslaneckého klubu vládneho hnutia Obyčajní ľudia a nezávislé osobnosti (OĽaNO). Informoval o tom hovorca hnutia Matúš Bystriansky.

Dôvodom vylúčenia bolo pretrvávajúce nerešpektovanie pravidiel koaličnej zmluvy a hlasovanie za opozičné návrhy zákonov, ktoré boli v rozpore nielen s programovým vyhlásením vlády, ale aj hodnotami koalície.

„Počas troch riadnych schôdzí NR SR, keď bol Martin Čepček dočasne vylúčený zo zasadnutí poslaneckého klubu, nepreukázal žiadnu ochotu obnoviť spoluprácu založenú na vzájomnej diskusii, tolerancii a dôvere s ostatnými členmi klubu. Naopak, aktívne spolupracoval s poslancami fašistickej strany Kotlebovci – Ľudová strana Naše Slovensko (ĽSNS), čím definitívne potvrdil, že jeho videnie sveta nie je v súlade s hodnotami hnutia,“ vysvetlil Bystriansky.

Viac k témam: poslanec, poslanecký klub
Zdroj: Webnoviny.sk – Koalícia má o jedného poslanca menej, hnutie OĽaNO vylúčilo zo svojho klubu Čepčeka © SITA Všetky práva vyhradené.