Heger: Sila tretej vlny koronavírusu v jednotlivých regiónoch bude závisieť od miery zaočkovanosti

0
262

30.7.2021 (Webnoviny.sk) – Slovensko stojí na prahu tretej vlny pandémie koronavírusu. Povedal to predseda vlády Eduard Heger na pracovnej návšteve v nemocnici v Bojniciach v Trenčianskom kraji s tým, že miera zaočkovanosti v jednotlivých regiónoch rozhodne o tom, ako silno udrie tretia vlna v jednotlivých regiónoch.

Viac o téme: Očkovanie proti koronavírusu na Slovensku

Miestnu nemocnicu navštívil, aby sa presvedčil o jej pripravenosti na tretiu vlnu.

Málo na kolektívnu imunitu

„COVID automat je pripravený tak, že sa bude zapínať regionálne, a teda miera zaočkovanosti bude mať veľký podiel aj na opatreniach v danom regióne,” dodal premiér a ako príklad uviedol Španielsko. “Tu vidíme nárast nových prípadov, kde 83 % nových prípadov je medzi nezaočkovanými,” povedal.

V Trenčianskom kraji je zaočkovanosť na úrovni 39 % prvou dávkou, čo je stále výrazne nižšie, ako by bolo potrebné na kolektívnu imunitu.

Treba čo najmenej hospitalizácií

„Zaočkovanosť v najrizikovejšej kategórii od 50 rokov veku je práve v tomto kraji necelých 50 %, čo je tiež málo,” doplnil predseda vlády, podľa ktorého je však dobrou správou, že v tejto nemocnici už majú konkrétnu skúsenosť s reprofilizáciou lôžok z prvej vlny.

„Je však dôležité, aby bolo čo najmenej hospitalizácií, preto riešime aj problematiku očkovania,” konštatoval Heger s tým, že je preto dôležité, aby občania využili včas všetky možnosti očkovania.

Viac k témam: Koronavírus, Očkovanie proti koronavírusu na Slovensku, premiér Slovenskej republiky
Zdroj: Webnoviny.sk – Heger: Sila tretej vlny koronavírusu v jednotlivých regiónoch bude závisieť od miery zaočkovanosti © SITA Všetky práva vyhradené.

Hodnotenie