Do nemocníc aj odberových miest na COVID-19 nasadili vojakov, vykonávajú operáciu Spoločná hradba

0
9

12.10.2020 (Webnoviny.sk) – Ozbrojené sily SR aktuálne vykonávajú operáciu „Spoločná hradba“, v rámci ktorej je oddnes nasadených 262 vojakov v 14 mobilných odberových miestach, na 12 regionálnych úradoch verejného zdravotníctva (RÚVZ) a 16 nemocniciach na území Slovenskej republiky. V tlačovej správe o tom informovala hovorkyňa Ministerstva obrany SR (MO SR) Martina Kovaľ Kakaščíková.

Ako ďalej priblížila, na základe požiadaviek krízového štábu ministerstva zdravotníctva vojaci pomáhajú s usmerňovaním a administratívou prichádzajúcich na vstupoch do nemocníc a mobilných odberových miest. Tiež s vyhľadávaním a trasovaním prípadov v RÚVZ.

„Na základe požiadavky sme pripravení poskytnúť asistenciu príslušníkom policajného zboru a mestskej polície pri kontrole dodržiavania opatrení epidemiológov,“ uviedla Kovaľ Kakaščíková.

Nasadení vojaci budú pôsobiť v časoch a smenách podľa spresnenia jednotlivých úradov, nemocníc a odberových miest. Podľa hovorkyne rezortu obrany pre potreby dohľadávania a trasovania vyčlenilo MO SR viac ako 200 kusov výpočtovej techniky a potrebné množstvo mobilných telefónov.

Viac o téme: Koronavírus

Viac k témam: COVID-19, Koronavírus
Zdroj: Webnoviny.sk – Do nemocníc aj odberových miest na COVID-19 nasadili vojakov, vykonávajú operáciu Spoločná hradba © SITA Všetky práva vyhradené.

Do nemocníc aj odberových miest na COVID-19 nasadili vojakov, vykonávajú operáciu Spoločná hradba
Bol článok užitočný?