Deň narcisov sa presunul do online priestoru, prezidentka Čaputová vyzýva na dôležitú pomoc

0
305

7.8.2020 (Webnoviny.sk) – Prezidentka Zuzana Čaputová v súvislosti so zbierkou ku Dňu narcisov pripomína, že na boj proti rakovine sa dá prispieť aj v online priestore. Hlava štátu o tom informuje na sociálnej sieti. Tohoročná zbierka sa začala 31. júla a potrvá do 14. augusta.

Dôležitá pomoc zo zbierky

Vzhľadom na situáciu s pandémiou koronavírusu sa tohtoročná zbierka nemohla konať v uliciach miest, ako je to každoročne zvykom.

Mnohí z vás majú vo svojom okruhu ľudí, ktorí trpia onkologickým ochorením. Pomocou zbierky na Deň narcisov poskytuje Liga proti rakovine týmto pacientom a ich rodinám dôležitú pomoc,“ uviedla prezidentka s tým, že peniaze zo zbierky poputujú na pomoc zdravotníckym zariadeniam, nemocniciam, občianskym združeniam, ale aj na výskum v oblasti liečby onkologických ochorení.

Do zbierky je možné prispieť na stránke www.dennarcisov.sk.

Nádorové ochorenia postihujú viac ženy

Slovensko podľa údajov Národného centra zdravotníckych informácií eviduje viac ako 226-tisíc pacientov s nádorovými ochoreniami. Predpokladaný počet nových prípadov v tomto roku je približne 40-tisíc, odhaduje to Národný onkologický inštitút.

Medzi najrizikovejšie diagnózy patrí zhubný nádor hrubého čreva, a to rovnako u mužov ako aj u žien. Najčastejšou diagnózou u žien je karcinóm prsníka, nasleduje kolorektálny karcinóm a karcinóm maternice. U mužov je najčastejší kolorektálny karcinóm, nasleduje zhubný nádor pľúc a prostaty. Nádorové ochorenia postihujú viac ženy ako mužov.

V prípade, ak sa vám nezobrazil zdieľaný obsah nad týmto textom kliknite sem

Viac k témam: Deň narcisov, prezidentka SR
Zdroj: Webnoviny.sk – Deň narcisov sa presunul do online priestoru, prezidentka Čaputová vyzýva na dôležitú pomoc © SITA Všetky práva vyhradené.