Celoplošné testovanie v okrese Púchov hodnotí púchovská primátorka ako úspešné

0
28

10.1.2021 (Webnoviny.sk) – Prvý deň víkendového antigénového testovania v okrese Púchov priniesol 61 pozitívnych prípadov na ochorenie COVID-19. Po zosumarizovaní 7 063 vykonaných testov o tom informovala púchovská primátorka Katarína Heneková. Miera pozitivity je tak 0,86 percenta.

Púchovská samospráva pripravila dobrovoľné a bezplatné testovanie po vzore krajského mesta Trenčín, pričom od štátu naň získala 30-tisíc antigénových testov.

V prvý deň sa priamo v Púchove prišlo nechať otestovať 2 963 občanov, z ktorých 22 malo pozitívny výsledok testu. V celom okrese prejavilo záujem o testovanie 7 063 občanov, pričom celkový počet pozitívne testovaných je 61. Môžem povedať, že asi tretina osôb s pozitívnym testom pochádza z iného okresu,“ uviedla Heneková.

Viac o téme: Koronavírus

Účasť na testovaní hodnotila púchovská primátorka ako slušnú. „Občania priebežne navštevovali jednotlivé odberové miesta, a tak sa nevytvárali veľké rady. Každé zachytenie pozitívne testovanej osoby má význam pre všetkých, a tak verím, že občania, ktorí sa v sobotu nestihli otestovať, využijú túto možnosť v druhý testovací deň,“ poznamenala Heneková.

V druhý deň testovania je od 8:00 do 20:00 k dispozícii 11 odberných miest priamo v okresnom meste Púchov a ďalších 15 v deviatich obciach okresu. Po vzore Trenčína chce radnica vďaka ústretovosti biochemika Pavla Čekana, ktorý jej daroval PCR testy, následne pretestovať pozitívnych bezpríznakových ľudí v záujme vylúčenia falošnej pozitivity.

Viac k témam: antigénové testy, Celoplošné testovanie, Koronavírus, Pandémia, pandemické opatrenia
Zdroj: Webnoviny.sk – Celoplošné testovanie v okrese Púchov hodnotí púchovská primátorka ako úspešné © SITA Všetky práva vyhradené.

Celoplošné testovanie v okrese Púchov hodnotí púchovská primátorka ako úspešné
Bol článok užitočný?