Oplatí sa vziať si úver na auto?

0
163

Konečne ste si vybrali auto, ktoré spĺňa vaše požiadavky na dizajn, výkon, výbavu i veľkosť, no teraz však prišiel čas na tú najmenej príjemnú časť nákupu – vyriešiť financovanie. Len málokto si môže dovoliť zaplatiť celú sumu za automobil zo svojich úspor, a to predovšetkým pokiaľ ide o nové alebo drahšie ojazdené vozidlo. Pomôcť vám však môže úver na auto.

Najväčšou výhodou, ktorú úver na auto ponúka je, že sa auto ihneď po zakúpení stane vaším majetkom. Môžete s ním zaobchádzať, ako potrebujete. Smiete ho takisto aj predať bez toho, aby ste to museli riešiť so spoločnosťou, ktorá vám pôžičku poskytla. Nemusíte riešiť ani počet najazdených kilometrov, ktoré väčšina lízingových spoločností po dobu splácania limituje. Za najväčšiu nevýhodu úveru na auto sa však považuje to, že vám ho banka nemusí poskytnúť. Ak ste mali v minulosti čo i len malé problémy so splácaním akejkoľvek pôžičky, môže vám to skomplikovať získanie vášho úveru na auto.

Súvisiace poplatky

S úverom sú spojené rôzne poplatky, ktoré by ste mali v celkovej cene vozidla brať do úvahy. Hovoríme napríklad o poplatku za poskytnutie úveru, poplatky za vedenie úverového účtu a podobne. Pri výbere úveru na auto je potrebné tiež sledovať, či je úrok fixovaný na celú dobu splatnosti úveru alebo ho je možné počas splácania meniť.

Autopôžička

Autopôžička je účelový úver pre spotrebiteľov aj podnikateľov (fyzické a právnické osoby), ktorý je určený na financovanie kolesových vozidiel, tzn. osobných áut, motoriek či štvorkoliek. Povinnou súčasťou tohto úveru je poistenie zodpovednosti za škody spôsobené  prevádzkou motorového vozidla a havarijné poistenie. Prehľad ponúkaných autopôžičiek nájdete tu.