Čo je spotrebný úver?

0
983
spotrebny uver

Premýšľate nad kúpou drahého spotrebiča či darčeka pre svojho partnera, no momentálne nedisponujete toľkými peniazmi? Vyskúšajte krátkodobý spotrebný úver, ktorý vám s týmto problémom pomôže.

Spotrebný úver

Všeobecne o úvere môžeme hovoriť ako o pôžičke peňazí za určitú odplatu – úrok, ktorá je časovo obmedzená. Peniaze ponúka veriteľ (banka alebo nebanková spoločnosť) dlžníkovi, ktorý musí požičané peniaze vrátiť veriteľovi spolu aj s úrokmi. Spotrebný úver patrí do kategórie krátkodobých alebo strednodobých úverov, ktoré sú splatné do 1 roka alebo pri strednodobých od 1 do 5 rokov. Spotrebný úver je v podstate možné využiť na čokoľvek, prípadne na akýkoľvek spotrebný tovar. Takže, ak si potrebujete požičať peniaze na kúpu elektroniky, automobilu či vybavenia do domácnosti, môžete požiadať o spotrebný úver.

Spotrebný úver na čokoľvek

Ako sme sa už zmienili, spotrebný úver je zväčša krátkodobý alebo strednodobý, ale vyskytujú sa aj dlhodobé spotrebné úvery, ktoré sa väčšinou využívajú na nákup spotrebných tovarov a služieb.

pu2-1024x536 Čo je spotrebný úver?

Typy spotrebných úverov

Tak ako pri ostatných úverov, tak aj spotrebných úverov poznáme niekoľko typov, ktoré sa od seba navzájom líšia:

  • Študentské pôžičky – patria medzi tie pôžičky, ktoré sú určené pre študentov vysokých škôl, ktorú môžu využívať na čokoľvek, avšak ich splácanie začína až po ukončení štúdia na vysokej škole.
  • Spotrebný úver na auto – je účelový úver, ktorý je určený výhradne na nákup motorového vozidla, ktorý spĺňa podmienky, ktoré si vopred určí banka, od ktorej úver žiadate.
  • Splátkový spotrebný úver na tovar/službu – je využívaný na financovanie spotrebného tovaru/služby, ktorú poskytujú splátkové spoločnosti.
  • Mladomanželská pôžička – patrí medzi bezúčelové pôžičky, ktoré sú určené pre mladomanželov, ktorí nie sú starší než 35 rokov a ich manželstvo netrvá dlhšie ako 2 roky.
  • Spotrebný bezúčelový úver – je jeden z úverov, ktorý v podstate môže byť využitý na čokoľvek, bez potreby dokladovania jeho využívania.

Ako požiadať o spotrebný úver?

Požiadať o spotrebný úver je veľmi jednoduché. Kým niekedy platilo, že ste o spotrebný úver mohli požiadať výhradne len v pobočke banky alebo nebankovej spoločnosti, v súčasnosti môžete o spotrebný úver požiadať aj online alebo prostredníctvom mobilnej aplikácie.

Najlepší spotrebný úver

Kladiete si otázku, aký je teda najlepší spotrebný úver, o ktorý by ste mali požiadať? Najskôr by ste si mali vybrať, o aký typ spotrebného úveru vôbec máte záujem a na čo peniaze potrebujete. Ďalej je len opäť na vás, akú spoločnosť si vyberiete, avšak dôležité je najmä zvážiť to, o akú výšku spotrebného úveru máte záujem, aký vysoký úrok banka alebo nebanková spoločnosť má a aká je doba splatnosti tohto úveru. Následne stačí len vyplniť formulár, na základe ktorého sa zváži schválenie úveru. Keďže je nutné tento úver splácať, banka alebo nebanková spoločnosť musí preveriť a zhodnotiť, či budete vôbec schopný túto pôžičku splácať.

pu3-1024x536 Čo je spotrebný úver?

Rýchly spotrebný úver

Ak si potrebujete požičať len nízku sumu, ktorá bude od 25 € do 100 €, v tom prípade môžete požiadať aj o rýchlu pôžičku cez internet, a to bez registrácie. Výhodou tejto pôžičky je, že ak nestihnete alebo nebudete môcť vrátiť sumu tohto spotrebného úveru v dohodnutom termíne, môžete požiadať o jeho predlženie alebo ak ste už niekedy využili túto pôžičku, môžete požiadať aj o vyššiu sumu, a to 450 €, ako overený zákazník.

Spotrebný úver – online

Na druhej strane, ak máte záujem o oveľa vyššiu sumu, v tom prípade môžete o takýto spotrebný úver požiadať aj online, a to vyplnením jednoduchého formuláru. Ten obsahuje základe informácie, ako je meno, priezvisko, dátum narodenia, pracovné zaradenie, telefón, e-mail a podobne. Opäť aj pri tejto pôžičke platí, že si banka alebo nebanková spoločnosť najskôr musí preveriť, či ste schopní tento spotrebný úver splácať.